Logo Lem Lisansı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Logo kullanıcılarının sıklıkla duyduğu, bazılarının önemsemediği bir lisanstır lem lisansı. Açılımı Logo Enterprise Membership‘tir. Bilindiği üzere mevzuatlar ve yazılımsal geliştirmeler sürekli güncellenmektedir. Logo Yazılım geniş yelpazedeki ürün gamındaki programları kullanan kullanıcıların sahip oldukları programın en güncel haliyle kullanabilmesi adına lem lisansını sunmaktadır. Şimdi sorularla konuyu biraz daha netleştirelim.

 

Logo Lem Lisansı – Logo Enterprise Membership

 

Lem Lisansının Avantajları Nelerdir?

Bilindiği gibi GİB mevzuatları özellikle e-devlet (e-fatura, e-arşiv, e-defter, e-irsaliye vs.) süreçleriyle beraber sürekli güncellemelere tabidir. Mükelleflerde muhasebe süreçlerini muhasebe süreçlerini içeren ERP programları, e-devlet süreçlerini de genellikle Özel Entegratörler aracılığıyla yürütmektedirler. Bunlarla beraber gelişen teknoloji ve kullanıcı taleplerini de takip etmek ve program kullanıcılarına sunmak gerekmektedir. Logo Yazılım hem mevzuatsal güncellemeleri, hem teknolojik gelişmeleri hem de kullanıcı taleplerini yakından takip ederek altı haftada bir yayınladığı yeni versiyonlarda müşterilerinin kullanımına sunmaktadır. Lem lisansı sahibi olan müşteriler bütün bu geliştirmelerden faydalanabilmektedir.

Lem Lisansı Hangi Ürünler İçin Geçerlidir?

Satınalma üzerinden ilerlenen programlar için geçerlidir. Bunlar sırasıyla Start 3, Go 3, Go Wings, Tiger 3, Tiger Wings, Tiger 3 Enterprise, Tiger Wings Enterprise ve fonksiyonel çözümler arasında yer alan Bordro Plus ve Logo Crm’dir.

Kiralama yöntemi ile ilerlenen Go Wings, Tiger Wings, Tiger Wings Enterprise programları için lisansın alınması gerekmemektedir.

Ek Modül Alımlarında Ne Gibi Avantaj Sağlar?

Düzenli lisansı yapan ve lisansı güncel olan müşteriler almak isteyecekleri kullanıcı artırımı, e-fatura, dış ticaret gibi ek modülleri indirimli fiyat üzerinden alabilirler.

Almak Zorunlu Mudur?

Zorunlu değildir. Ancak lem lisansı güncel olmayan firmalar güncel versiyonlara geçiş yapamazlar. Ek olarak lem lisansı yenilemesi yapmadığı her yılın lisansları birikmekte ve alım yapacağı kullanıcı artırımı ve ek modüller için öncelikle biriken lem lisansları alımı yapılmalıdır.

Ücretli Midir, Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Lem Lisansına ücretli olarak sahip olunabilir. Lem lisansı müşterilerin sahip oldukları kullanıcı ve ek modüllerin güncel liste fiyatı üzerinden hesaplanmaktadır.

Sadakat İndirimi Nedir?

Sadakat indirimi lem lisansını düzenli olarak güncelleyen müşterilere sunduğu ve %10 ve %20 arasında değişen indirim tutarıdır. Yenileme tarihini geçiren müşteriler sadakat indirimi hakkını kaybederler.

Bu yazımızda genel hatlarıyla Logo kullanıcıları arasında soru işareti haline gelmiş olan Lem lisansını anlatmaya çalıştık. Detaylı bilgi için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Herkese sağlıklı günler.