E-fatura / E-defter Başvuru süreci

Merhabalar,

E-fatura’ya geçiş sürecinde Logo Tiger 3 ve Logo Go 3 ticari yazılımlarını kullanan müşterilerimize yol

logo e-fatura e-arşiv e-defter

göstermek adına hazırladığımız yazıyı paylaşmak istiyoruz.

Başvuru süreci 3 aşamadan oluşmaktadır.

1- Mali Mühür Başvurusu

2- E-fatura  / E-defter Başvurusu

3-Özel Entegratör Başvurusu (LOGO)

1- Mali Mühür Başvurusu

Kamu Sertifikasyon Merkezi sitesinde yer alan başvuru sayfası  (https://mportal.kamusm.gov.tr/bp/edf.go) ile başvurunuzu yapabilir, ayrıntılı bilgileri ise yine aynı siteden alabilirsiniz. http://mm.kamusm.gov.tr/

Yine aynı site içerisinde mali mühürün bilgisayarınıza yüklenmesiyle ilgili bilgiler de bulunmaktadır.  http://www.kamusm.gov.tr/islemler/surucu_yukleme_servisi/ Bu konuda bilgi işlem sorumlularınız ile görüşmenizde fayda bulunmakdatır.

2- E-fatura  / E-defter başvurusu

Gelir İdaresinin e-fatura ve e-defter başvuruları için hazırladığı internet siteleri üzerinde başvurularınızı yapabilirsiniz. Başvuru anında mali mühür kullanmak zorunlu olduğu için öncelikle mali mühür işlemlerinizin tamamlanması gerekmektedir.

E-fatura başvurusu için bu linke tıklayınız. https://portal.efatura.gov.tr/efaturabasvuru/

E-Defter başvurusu için bu linke tıklayınız.  https://uyg.edefter.gov.tr/edefterbasvuru/

 

3- LOGO özel entegratörlük hizmeti

Yukarıdaki süreçler tamamlandıktan sonra destek  özel entegratörlük hesabınızın tanımlanması ve sistemin aktif hale gelmesi işlemlerinizle ilgili destek ekibimiz sizlere gerekli bilgileri verecek ve yönlendirmeleri yapacaktır.

 

E-Arşiv ve E-irsaliye başvuruları için ayrı bir başvuru linki bulunmamaktadır. Bu hizmetler özel entegratörlük hesabınız kanalından aktif hale getirilmektedir.  E-Arşiv ve E-irsaliye kullanımı için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

logo-tiger-3

logo go 3

Saygılarımızla,