Logo’da sene sonu devir işlemi nasıl yapılır?

Merhaba,

İdeanet Logo destek ekibi sunar. LOGO’da devir işlemleriyle ilgili resimli anlatımlarla temel bir bilgilendirme yapmak istiyoruz. Devir, birçok açıdan büyük önem arzettiğinden, mutlaka yetkili logo iş ortakları danışmanlığında yürütülmesi gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

Logo Devir İşlemlerinde Dönem ya da Yeni Şirket Açmanın Farkı başlıklı yazımızda belirttiğimiz gibi devir işleminde ihtiyaca göre yöntemi belirledikten sonra program klasöründen ulaşılan uygulama ile firma kopyalama ve devir işlemleri yapılabilmektedir.

Devir işlemine geçtiğinizde devir parametrelerinden yeni döneme verilerin ne şekilde aktarılacağına karar verilmektedir.

İstenirse devir işlemi sadece belli bölümler seçilerek de yapılabilir. Sözgelimi önce çek senet devri sonrasında cari devirleri yapılabilir. Bunu da parametrelerdeki devredilecek bölümler kısmından yapıyoruz.

 

 

 

 

 

Devir işlemi yapıldıktan sonra herhangi bir sebeple yeniden yapılması gerekiyorsa yeni yıldaki açılış kayıtları silinip tekrar devir yapılabilir.

Sene sonu Logo devir işlemi nasıl yapılır? konusunda her türlü soru ve talebiniz için bizimle iletişime geçiniz.

Ideanet Logo destek ekibi