Bordro Plus 4.53.00.00 Sürüm Duyurusu

Merhabalar,

 

Logo Bordro Plus 4.53.00.00 Sürümüne ait geliştirmeler aşağıda listelenmiştir.

Değerli İş Ortaklarımız,

 

BordroPlus ürünü için 4.53.00.00 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yer almakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden erişebilirsiniz. Sürümü kullanıma almadan önce verilerin yedeğinin alınmasını ve müşterileriniz için önemli olduğunu düşündüğünüz işlemleri geçiş öncesinde test etmenizi tavsiye ederiz.

 

Uyarılar:

 

Ürünlerimizde Microsoft .Net Framework 4.0 özellikleri kullanılmaya başlandığından hem sunucularda hem de istemci terminallerde Microsoft .Net Framework 4.0 kurulmuş olmalıdır. Eğer sunucu veya istemci bilgisayarlarda Microsoft .Net Framework 4.0 kurulu değilse programı yükleme ve programa giriş sırasında uyarı alınacaktır. Microsoft .Net Framework 4.0 kurmak için bu bağlantı kullanılabilir.

 

4.53.00.00 Sürüm Maddeleri;

 

 

  Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama
1 WINHR-16776 BordroPlus Zaman Planlama
Tanımlar – Çalışma Takvimi
Resmi Tatil Günlerinin Tutulduğu CALENDER_TR Dosyasına 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Eklenmeli.
Bordroplus/Resource klasörü altında resmi tatil günlerinin tutulduğu CALENDER_TR dosyasına “15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” resmi tatil olarak eklendi.
2 WINHR-16888 BordroPlus Bordro
Kayıtlar – Puantaj Kartları
7103 Sayılı Kanunun 42.Maddesi ile 4447 Sayılı İşsizlik Sigortası Kanununa Eklenen Geçici 19. Madde İle İlgili Programda Geliştirme Yapılmalıdır.
7103 Sayılı kanunun 42.maddesi ile 4447 Sayılı İşsizlik Sigortası kanununa eklenen geçici 19 madde kapsamında sicil kartı istihdam yasası seçeneklerine “17103 Geçici Madde 19 “ve “27103 Geçici Madde 19” seçenekleri eklenerek puantaj kartında SGK, gelir vergisi ve damga vergisi teşviklerinin hesaplanması sağlanmıştır. Ayrıca tahakkuk listesi ve tahakkuk toplamları raporlarına teşvik tutarlarının raporlanabilmesi için “17103/27103 Gelir Vergisi İndirimi”, ”17103/27103 Damga Vergisi İndirimi”, ”17103/27103 SGK Prim İndirimi” standart alanları eklenmiştir.

7103 Sayılı Kanun İle 4447 Sayılı Kanununa Eklenen Geçici 19. Madde ile ilgili dokümana support.logo.com.tr adresimiz üzerinden veya aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

7103 Sayılı Kanun İle 4447 Sayılı Kanununa Eklenen Geçici 19. Madde 

 

3 WINHR-16941 BordroPlus Sicil Yönetimi
Tanımlar – Sicil Kartları
Sicil Kartlarında Girilen İstihdam Teşvik Süresi (Ay) ve İstihdam Teşvik Başlangıcı Alanları Değişiklik Olarak Kaydedilebilmelidir.
Sicil kartlarında girilen İstihdam Teşvik Süresi (Ay) ve İstihdam Teşvik Başlangıcı alanlarının değişiklik olarak kaydedilebilmesi sağlandı.Bu kapsamda kanuni değişiklik kaydı ekranına “İstihdam Teşvik Süresi (Ay)” ve “İstihdam Teşvik Başlangıcı” alanları eklendi.
4 WINHR-16957 BordroPlus Bordro
Kayıtlar – Puantaj Kartları
Tam Ay Ar-ge Kasamında Çalışan Net Ücret Alan ve Önceki Aylardan Kullanılan Sgk Matrahı Olan Personellere Ait Puantajlarda Bordro Parametrelerinde Ar-Ge Teşvik Tutarı Hesaplamaları Etkilemeyecek Olarak Seçilmiş ise Net İstihkak Hatalı Hesaplanıyor.
Tam ay Ar-ge kasamında çalışan net ücret alan ve önceki aylardan kullanılan Sgk matrahı olan personellere ait puantajlarda Bordro Parametrelerinde “Ar-Ge Teşvik Tutarı Hesaplamaları: Etkilemeyecek” olarak seçilmiş ise net istihkak hatalı hesaplanıyordu, düzeltildi.
5 WINHR-17010 BordroPlus Bordro
Kayıtlar – Puantaj Kartları
Teknopark Kapsamında Çalışılan Personele Ait Puantajın Ön Yüzünde Brüt İhbar Tazminatının Neti Hatalı Hesaplanıyor.
Teknopark kapsamında çalışan personele ait puantajın ön yüzünde brüt ihbar tazminatının neti hatalı hesaplanıyordu, düzeltildi.
6 WINHR-17072 BordroPlus Bordro
Kayıtlar – Puantaj Kartları
%100 Arge Kapsamında 30 Gün Çalışan Personele Ayni Yemek Yardımı Verdiğinde Asgari Geçim İndirimi – Eksi Değer Olarak Hesaplanıyor.
%100 Arge Kapsamında 30 gün çalışan personele ayni yemek yardımı verdiğinde Asgari Geçim İndirimi – Eksi olarak hesaplanıyordu, düzeltildi.
7 WINHR-17375 BordroPlus Bordro
Kayıtlar – Puantaj Kartları
%100 Arge Kapsamında 30 Gün Çalışan Personele Çocuk Yardımı, Özel Sigorta Gibi Gelir Vergisinden İstisnası Olan Sosyal Yardım Verildiğinde veya Personel Sakatlık İndiriminden Yararlandığında Asgari Geçim İndirimi – Eksi Olarak Hesaplanıyor.
%100 Ar-Ge kapsamında tam ay çalışan personele gelir vergisinden muaf bir sosyal yardım verildiğinde veya personel sakatlık indiriminden yaralandığında Asgari Geçim İndirimi eksi olarak hesaplanıyordu, düzeltildi.
8 WINHR-16920 BordroPlus Bordro
Sosyal Sigorta Bildirgeleri – Aylık Prim ve Hizmet Belgesi
Ay İçerisinde Aynı İşyerine Çıkışı ve Girişi Olan Personel İçin APHB sinde Hem Çıkış Hem de Giriş Tarihi Getirilmeli.
Ay içerisinde işyerinden çıkışı ve aynı işyerine girişi olan personelin Aylık Prim Hizmet Belgesi’nde ilgili işyeri için hem çıkış hem de giriş tarihi getirilmesi sağlandı.
9 WINHR-16921 BordroPlus Bordro
Sosyal Sigorta Bildirgeleri – Aylık Prim ve Hizmet Belgesi
Vergi Kapsamında Ar-ge Teşviğinden Eksik Gün Yararlanan Emekli Personel Aylık Prim ve Hizmet Bildirgesinde İki Satır Listeleniyor.
Ar-ge teşviğinden eksik gün yararlanan emekli personel Aylık Prim ve Hizmet Bildirgesinde iki satır olarak listeleniyordu, düzeltildi.
10 WINHR-17008 BordroPlus Bordro
Sosyal Sigorta Bildirgeleri – Aylık Prim ve Hizmet Belgesi
Ay Ortasında İşten Çıkışı ya da Girişi Yapılan Sicilin Puantajında Ücretsiz İzni Varsa Aylık Prim ve Hizmet Belgesi Xml veya Excele Alındığında Eksik Gün Bilgisine Yanlış Değer Geliyor.
Ay ortasında işten çıkışı ya da işe girişi olan personelin puantajında ücretsiz izni varsa, Aylık Prim ve Hizmet Belgesi Xml veya Excel olarak alındığında Eksik Gün Bilgisi yanlış geliyordu, düzeltildi.
11 WINHR-17020 BordroPlus Bordro
Sosyal Sigorta Bildirgeleri – Aylık Prim ve Hizmet Belgesi
Tam Ay Ar-Ge Kapsamı Dışında Çalışan Personel Aylık Prim Ve Hizmet Bildirgesinde 5746 Sayılı Kanun Kapsamında Listeleniyor.
Tam Ay Ar-Ge kapsamı dışında çalışan personel Aylık Prim Ve Hizmet Bildirgesinde 5746 Sayılı Kanun kapsamında listeleniyordu, hata giderildi.
12 WINHR-17025 BordroPlus Bordro
Sosyal Sigorta Bildirgeleri – Aylık Prim ve Hizmet Belgesi
Aylık Prim Ve Hizmet Belgesinde Kanuni Değişiklik Yapılan Personel Değişiklik Yapılan Ayda Raporlandığında Ay İçerisinde İşe Girenler Toplamını Artırmaktadır.
Aylık Prim Hizmet Belgesinde kanuni değişiklik yapılan personel değişikliğin yapıldığı ayda raporlandığında Ay İçerisinde İşe Girenler toplamını arttırıyordu, düzeltildi.
13 WINHR-17065 BordroPlus Bordro
Sosyal Sigorta Bildirgeleri – Aylık Prim ve Hizmet Belgesi
İşten Çıkışı Yapılan Sicilin Aylık Prim Ve Hizmet Belgesinde İşe Giriş Tarihi Gelmiyor.
Ay başı işe giren personel ay ortasında işten çıkarıldığında Aylık Prim Hizmet Belgesi’nde işe giriş tarihi gelmiyordu, hata giderildi.
14 WINHR-17136 BordroPlus Bordro
Sosyal Sigorta Bildirgeleri – Aylık Prim ve Hizmet Belgesi
Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi Alınırken “Belgenin Mahiyeti” Bilgisi Veritabanına Yansımıyor. Bu Nedenle Excel Dosyasında da İlgili Alana Değer Gelmiyor.
Muhtasar ve Prim Hizmet beyannamesi alınırken “Belgenin Mahiyeti” alanı boş geliyordu, düzeltildi.
15 WINHR-17141 BordroPlus Bordro
Sosyal Sigorta Bildirgeleri – Aylık Prim ve Hizmet Belgesi
Muhtasar Prim ve Hizmet Beyannamesinde “Gelir Vergisinden Muaf Mı” Alanına Evet / Hayır yerine 1/2 Değerlerinin Yansıması Sağlanmalıdır.
Muhtasar Prim Hizmet Belgesi Excel formatında alındığında “Gelir Vergisinden Muaf mı?” alanına “Evet” yerine “1”, “Hayır” yerine “2” değerlerinin gelmesi sağlandı.
16 WINHR-17144 BordroPlus Bordro
Sosyal Sigorta Bildirgeleri – Aylık Prim ve Hizmet Belgesi
Muhtasar Prim ve Hizmet Beyannamesinde “İşe Giriş Gün ve Ay, İşten Çıkış Gün ve Ay” Alanlarına Veriler İki Karakter Olarak Yansımalıdır.
Muhtasar Prim ve Hizmet Beyannamesi Excel formatında alındığında “Hizmet Dönemi Ay, İşe Giriş Gün ve Ay, İşten Çıkış Gün ve Ay” alanlarına her zaman için iki basamaklı değer gelmesi sağlandı.
17 WINHR-17145 BordroPlus Bordro
Sosyal Sigorta Bildirgeleri – Aylık Prim ve Hizmet Belgesi
Sicil Kartı/Bordro Bilgileri/Muafiyetler Bölümünde “Asgari Geçim İndirimi” Kutucuğu İşaretli İse Aylık Prim ve Hizmet Bildirgesinde İşe Giriş Tarihi Gelmiyor.
Sicil Kartı – Muafiyetler bölümünde “Asgari Geçim İndirimi” kutucuğu işaretli ise Aylık Prim Hizmet Bildirgesi’nde işe giriş tarihi bilgisi gelmiyordu, gelmesi sağlandı.
18 WINHR-17225 BordroPlus Bordro
Sosyal Sigorta Bildirgeleri – Aylık Prim ve Hizmet Belgesi
31 Gün Çeken Ayda 1 Gün Eksik Çalışıldığında APHB sine Eksik Gün Sayısı Gelmemeli.
31 Gün çeken ayda 1 gün eksik çalışıldığında APHB sine eksik gün sayısı geliyordu, gelmemesi sağlandı.
19 WINHR-17249 BordroPlus Bordro
Sosyal Sigorta Bildirgeleri – Aylık Prim ve Hizmet Belgesi
İşe Girdiği Ay İçerisinde İşten Çıkışı Yapılan Sicile Çıkış İptali Yapıldığında APHB’de İşe Giriş Tarihi Basılmıyor.
İşe girdiği ay içerisinde işten çıkışı yapılan sicile çıkış iptali yapıldığında APHB’de işe giriş tarihi basılmıyordu, hata giderildi.
20 WINHR-17259 BordroPlus Bordro
Sosyal Sigorta Bildirgeleri – Aylık Prim ve Hizmet Belgesi
Ar-Ge’li Olup İndirim Kanunu:05746 ve İstihdam Yasası:%5 Olarak Seçilen Personel Tam Ay Ar-Ge’siz Çalıştığında APHB’de Sicil Bilgileri Gelmiyor.
Ar-Ge’li olup İndirim Kanunu:05746 ve İstihdam Yasası:%5 olarak seçilen personel tam ay Ar-Ge’siz çalıştığında APHB’de puantaj bilgilerinin gelmesi sağlandı.
21 WINHR-17280 BordroPlus Bordro
Sosyal Sigorta Bildirgeleri – Aylık Prim ve Hizmet Belgesi
Muhtasar Prim ve Hizmet Beyannamesi Excel Formatında Alındığında, Excel Dosyasındaki Sayfa Adı “Düzelmiş Hali” Olarak Görünüyor. “Bildirge” Olarak Yansımalıdır.
Muhtasar Prim ve Hizmet Beyannamesi excel formatında alındığında, excel dosyasındaki sayfa adı “düzelmiş hali” olarak görüntüleniyordu.”Bildirge” olarak listelenmesi sağlandı.
22 WINHR-17291 BordroPlus Bordro
Sosyal Sigorta Bildirgeleri – Aylık Prim ve Hizmet Belgesi
Ay İçerisinde Birden Fazla Çıkışı ve Farklı İşyerlerine Girişi Olan (2 kez işten çıkış) Sicilin Son İşyerine Giriş Tarihi APHB’de Basılmıyor.
Personelin aynı ay içinde 3 işyerine girişi olduğunda son işyerine giriş tarihi Aylık Prim Hizmet Belgesi’nde basılmıyordu, hata giderildi.
23 WINHR-17321 BordroPlus Bordro
Sosyal Sigorta Bildirgeleri – Aylık Prim ve Hizmet Belgesi
Aylık Prim Hizmet Bildirgesinde (Aphb) İşe Giriş Tarihi Gelmiyor.
Veritabanı dili ile resource dosyası dilinin farklı olması durumunda Aylık Prim Hizmet Bildirgesinde (Aphb) işe giriş tarihi gelmiyordu, düzeltildi.
24 WINHR-17041 BordroPlus IKSYS
Kuruluş Bilgileri – Zorunlu Alanlar
Zorunlu Alanlarda Tanımlanan Çalışma Günü Çalışmıyor.
Çalışma günü zorunlu alanlara eklenmiş olmasına rağmen çalışma günü alanı boş geçilip sicil kaydedilmek istendiğinde sistem uyarı vermiyordu, düzeltildi.