LOGO ERP 2.49.00.00 Sürüm Duyurusu (Tiger 3 / Go 3)

 LOGO ERP ÜRÜNLERİ 2.49.00.00 SÜRÜM DUYURUSU
 

ERP ürünleri için 2.49.00.00 sürümü kullanıma sunulmuştur. Bu sürümde yapılan düzeltme ve geliştirmeler aşağıda yer almakta olup sürüm dosyalarına ftp sitemizden erişebilirsiniz.

Önemli Uyarı :

Kurulum dosyalarında güncellemeler yapılmış olup, kurulumdan önce bu dokümanı incelemenizi rica ederiz.

Dikey çözümlerin tamamı kurulmadığında açılışta dikey çözümlerle ilgili uyarı alınabilir. Uyarı alınmaması için add-ons.ini dosyasının içerisinde istenmeyen satırların başına – (eksi) işareti konulmalıdır.

Program klasöründe bulunan add-ons.ini dosyasının içerisinde program açılırken yüklenecek çözümler seçilmektedir. Kullanmadığınız uygulamalara ait satırların başına – (eksi) işareti koyarak program açılışının daha kısa sürede tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Sql 2005 ile birlikte gelen schema binding özellikli view’lar 2.14.00 sürümü ile kullanıma başlanmıştır.Muhasebe toplam tabloları yerini bu view’lara bırakmıştır. Bu sebeple SQL server 2000 sürümü kesinlikle desteklenmemektedir.

Muhasebe toplamları için yeni eklenen view : LV_FFF_DD_EMUHTOT

2.16.00.00 sürümünde bazı altyapı düzenlemeleri yapıldığından, sürümü kullanıma almadan önce verilerin yedeğinin alınmasını ve müşterileriniz için önemli olduğunu düşündüğünüz işlemleri geçiş öncesinde test etmenizi tavsiye ederiz.

Sürüme ait uyarılar bölümünü okumanız önemle rica olunur.

Yükleme işlemlerine başlamadan önce mutlaka 3. nesil lisanslama için yükleme dökümanlarını okumanızı öneririz.

Genel Uyarılar:

• Genel Tablo Yönetimi altından daha önce oluşturulmuş ve kullanılan tablolar var ise güncelle işlemi yapınız. Genel Tablo Yönetimi tablolarının güncelleme işlemini, firma güncelleme işleminden önce yapınız.

• 1.7x.xx,1.8x.xx versiyonlarından geçişlerde “Tabloları Sürüme Göre Güncelle” işlemi yapılmalıdır.

• Firmaya ait dönemler için Veri Tabanı Araçları oluşturulmalıdır.

• Güncelleme işlemi istenirse bütün firmalar için toplu olarak başlatılabilir.

• Unity Objects ve OD kullanımı mevcut ise bu sürüme uygun araçlar update edilmelidir.

• 2.00 sürümü öncesindeki sürümlerden geçiş yapan kullanıcılarımız versiyon değişimi yapmadan önce tüm ek paket ve kullanıcı arttırımlarını yüklemeli sonrasında versiyon değişimlerini yapmalı.

2.04.00.00 Versiyonundan Önceki Versiyonlardan Geçişleri İçin Uyarılar :

Veritabanı mimarisinde değişiklik yapılmıştır.Yapılan düzenlemeler doğrultusunda SEQ tabloları kullanımdan kaldırılmış, tablolar identity özelliğine dönüştürülmüştür. Tabloların identity özelliğine dönüştürülmesi işlemi Genel tablolar için Sistem İşletmenine girişte ve Genel Tablo Yönetimi Güncellenerek, Firma tabloları içinse firmalar üzerinde tabloların sürüme göre güncellenmesi işlemiyle yapılacaktır.Firma tablolarının güncellenmesi önceki versiyon geçişlerine göre biraz daha uzun sürebilir, işlemi yarıda kesmeyiniz.

2.04 versiyona geçiş işleminde IDENTITY güncelleme sırasında program haricinde eklenmiş olan INDEX ler silinebilir bu yüzden geçişten önce kullanıcılar tarafından eklenmiş olan index lerin yedeği alınarak geçiş sonrasında tekrar oluşturulmalıdır.

Geçiş öncesinde, veri tabanında SCHEMABINDING kullanılarak oluşturulmuş viewlar var ise bu viewslar silinmelidir.

Identity geçişinden sonra eski sürüm programlarla Identity geçişi yapılan veritabanına bağlantı mümkün olmayacaktır. Tüm firmalar geçilmese dahi ortak tabloların yapısı değişecek ve SEQ uzantılı tablolar silinecektir. SEQ uzantılı tabloların olmaması eski sürümlerde datanın kullanılamayacak olması anlamına gelir.

2.42.00.00 sürümüne özel uyarı :

2.42.00 sürümümüz ile birlikte ürün kurulum işlemi sırasında server minimum donanım gereksinimlerini (Konfigurasyonunu) kontrol eden mekanizma geliştirilmiştir.

Geliştirilen bu mekanızma ile birlikte ürün kurulumu sırasında yükleme yapılan server için sistem ihtiyaçları dokümanlarımızda da belirttiğimiz minimum donanım gereksinimlerinin sağlanıp sağlanmadığı kontrol edilmekte ve bilgi amaçlı uyarı verilmektedir.

2.44.00.00 / 2.45.00.00 sürümüne özel uyarı :

2.44.00 sürüm öncesi eklenen cari hesap kartlarında ISPERCURR alanı NULL olması durumunda ilgili cari hesaba ait e-arşiv faturaların Form Bs’de listelenmeme sorunu ortaya çıkmaktadır.  Çözüm için; NULL olan bu kayıtların ‘0’ sıfır olarak güncellenmesi gerekir. Bu işlem için aşağıdaki örnek sorgu kullanılabilir.

UPDATE LG_500_CLCARD SET ISPERCURR=0 WHERE ISPERCURR IS NULL

2.49.00.00 sürümüne özel uyarı :

2.49.00.00 versiyonu ile birlikte ticari sistem arayüzünde “Satınalma Faturası“, “Satınalma İrsaliyesi“, “Satış Faturası” ve “Satış İrsaliyesi” formlarının görselleri ile ilgili  bir değişiklik olduğunu önemle belirtmek isteriz. Bu formların “Detaylar” tabı, bu sürümle birlikte  “Detaylar” ve “Detaylar II” olarak düzenlenmiştir. Bahsi geçen formların öndeğer hali 3 tab sayfasına sahip olacağından  “Detaylar” tabının bölünmesiyle birlikte bu tab içeriğinin bir kısmı yeni sayfaya taşınmıştır. Eğer bu formlar üzerinde uyarlamalarınız varsa bu düzenlemeden etkilenebileceğinden 2.49.00.00 setine geçiş öncesinde bu formların ayrıca ele alınıp gözden geçirilmesi gerekmektedir.

– Bu düzenlemeye yönelik veritabanı tablolarında özel bir geliştirme yapılmadığından her versiyon değişiminde gerçekleştirdiğiniz standart süreçleriniz veritabanı tabloları için yeterli olacaktır.

 

ERP 2.49.00.00 Sürümü :

  Kayıt Nr Ürün Tanım ve Açıklama
1 WINERP-64781 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
Ana Kayıtlar – Malzemeler
Konsinye Giriş ve Konsinye Çıkış İrsaliyeleri Faturalandıktan Sonra Alımlar ve Satışlar Ekranına Yansımalıdır
Konsinye Giriş ve Konsinye Çıkış irsaliyelerinin miktar ve tutar bilgilerinin faturalandıktan sonra, malzeme kartı üzerinden f9-sağ tuş menü ile açılan alan “Alımlar” ve “Satışlar” ekranlarına yansıması sağlanmıştır.
2 WINERP-37956 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
Hareketler – Malzeme Yönetimi Fişleri
Malzeme Yönetim Fişlerine İncele İle Girildiğinde Detaylı Bilgi Butonu Pasif Gelmekte.Girilen Detaylı Bilginin Görüntülenmesi Sağlanmalı.
Malzeme Yönetim Fişlerine ‘İncele’ seçeneği ile girildiğinde “Detaylı Bilgi” butonu pasif geliyordu, düzeltildi.
3 WINERP-40155 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
Hareketler – Maliyet Dağıtım Fişleri
Maliyet Dağıtım Fişi ve Satış Provizyon Dağıtım Fişi Filtre Penceresinde Muhasebeleşen/Muhasebeleşmeyen Filtresi Olmalı.
Maliyet dağıtım fişi ve satış provizyon fişi browserı filtre seçeneklerine “Muhasebeleşme Durumu: Muhasebeleştirilmiş / Muhasebeleştirilmemiş” filtre seçeneği eklenmiştir.
4 WINERP-43008 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Duran Varlık Yönetimi
Hareketler – Sabit Kıymet Hareketleri
Sabit Kıymet Hareketleri Ekranında Sabit Kıymet Kartının Açıklama Bilgisi De Yer Almalı.Ayrıca Faturada “Sabit Kıymet Kayıtlarıyla İlişkilendir” Seçeneği İle Açılan Ekrana Da Bu Bilgi Yansımalıdır.
Sabit kıymet hareketleri ve sabit kıymet kayıtları ekranlarına “Sabit Kıymet Açıklaması” alanı eklenmiştir.
5 WINERP-70681 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satınalma
Hareketler – Alım İrsaliyeleri
e-İrsaliye Uygulaması Kapsamında, Gelen Mal Alım İrsaliyeleri Kaydedilirken Taşıyıcı Kodu Zorunluluğu Kontrol Edilmemelidir.
e-İrsaliye uygulaması kapsamında, gelen mal alım irsaliyeleri kaydedilirken taşıyıcı kodu zorunluluğu kontrol edilmemesi sağlanmıştır.
6 WINERP-9036 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satınalma
İşlemler – Toplu Faturalama
Toplu Faturalamada Sevkiyat Adresi Filtresi İsteniyor.
Toplu faturalama işlemi filtrelerine sevkiyat adresi kodu eklenmiştir.
7 WINERP-41905 GO3 Satış ve Dağıtım
Hareketler – Alınan Siparişler
GO3 Parametrelerine De “Teslim süresi yoksa,Siparişte Teslim Tarihi: Fiş tarihi öndeğer gelecek – Boş bırakılacak ” Parametresi Eklenmeli ,Sipariş Teslim Tarihi Boş Gelip Kullanıcı Tarafından Doldurulmalı.
GO3 ürünündeki Fatura Parametreleri’ne “Teslim Süresi Yoksa, Siparişte Teslim Tarihi : Fiş Tarihi Öndeğer Gelecek / Boş Bırakılacak” parametresi eklenmiştir.
8 WINERP-70738 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Hareketler – Satış İrsaliyeleri
Statüsü “Sunucuya Gönderildi” Olan e-İrsaliyelerin F9 Menü Değiştir ile Girildiğinde Değiştirilememeli
Sunucuya gönderildi statüsündeki e-irsaliyelerin değiştir,çıkar ve iptal işlemleri engellenmiştir.
9 WINERP-70742 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Hareketler – Satış İrsaliyeleri
e-İrsaliye Ve e-İrsaliye Uygulama Yanıtının ERP de Görüntülenmesi İçin Yapılacak Geliştirmeler
İrsaliyeler üzerinden F9 menü seçeneklerine eklenen ‘e-İrsaliye görüntüle’ ve ‘e-İrsaliye yanıtı görüntüle’ seçenekleri ile e-irsaliyenin görüntülenebilmesi sağlanmıştır.
10 WINERP-70743 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Hareketler – Satış İrsaliyeleri
e-İrsaliye Üzerinde F9 Logoconnect Hareketlerinde, Hareketlerin Görüntülenmesi Sağlanmalı.
İrsaliyeler üzerinden F9 menü seçeneklerine eklenen Logo Connect hareketleri seçeneği ile e-irsaliye hareketlerinin görüntülenebilmesi sağlanmıştır.
11 WINERP-70901 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Hareketler – Satış İrsaliyeleri
e-İrsaliye Uygulaması Kapsamında, e-İrsaliye Statüleri Güncellenmeli.
e-İrsaliye uygulaması kapsamında, e-İrsaliye statüleri güncellenmiş ve statülere göre değiştirme, çıkarma ve iptal kontrolleri düzenlenmiştir.
12 WINERP-70645 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Hareketler – Satış Faturaları
Fiyat Farkı Faturalarında Sevkiyat Adresi Kontrolü Yapılmamalıdır.
e-İrsaliye uygulaması kapsamında fiyat farkı faturalarında sevkiyat adresi kontrolü zorunluluğu kaldırılmıştır.
13 WINERP-69216 TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Hareketler – Paketleme Fişleri
Paketleme Fişlerinde Dolum Yapılmış Paketin İçinden Farklı Bir Pakete Malzeme Aktarılabilmelidir.
Paketleme fişlerinde dolum yapılmış paketin içinden farklı bir pakete malzeme aktarımı yapılması sağlanmıştır.
14 WINERP-69217 TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Hareketler – Paketleme Fişleri
Paketleme Fişlerinde Malzemeler En Son Hangi Pakete Atılmış İse Paket No Bölümünde Son Atıldığı Paket Numarası Gözükmelidir.
Paketleme fişlerinde malzemeler en son hangi pakete atılmış ise paket no bölümünde son paket numarasının gözükmesi sağlanmıştır.
15 WINERP-70876 TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Satış Teklif Yönetimi – Satış Faaliyetlerim
Satış Ve Dağıtım/ Satış Teklif Yönetimi/ Satış Teklifleri Browserında Kolon Bilgilerine Müşteri Ünvanı Alanı Eklenmelidir.
Satış ve dağıtım, satış teklif yönetimi, satış teklifleri browserına müşteri ünvanı alanı eklenmiştir.
16 WINERP-63823 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

İhracat
Hareketler – İhracat Operasyon Fişleri
İhracat Operasyon Fişi İçerisinde İhracat Bilgileri Ekranında Bulunan Teslim Şekli Kodları, Ambalaj Kodları Ve Taşıma Tipi Kodlarına Müdahale Edilmesi Engellenmelidir.
İhracat operasyon fişleri içerisinden ulaşılan teslim şekli kodları, ambalaj kodları ve taşıma tipi kodlarına müdahale edilmesi engellenmiştir.Açılan pencerelerde sadece incele ve öndeğer oluşturma seçenekleri çıkacaktır, Ekleme,kopyalama ve çıkarma işlemleri sistem işletmeninden yapılabilecektir.
17 WINERP-67128 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Bakiyesi Olan Cari Hesap Kartlarının Kullanım Dışı Yapılıp Yapılmaması Parametrik Olmalıdır
Bakiyesi olan cari hesapların kullanım dışı yapılıp yapılamayacağı parametreye bağlanmıştır. Bu kapsamda Finans parametrelerine : Bakiyesi Olan Cari Hesap Kartları Kullanım Dışı Yapılabilsin :Hayır/ Evet parametresi eklendi. Öndeğer seçeneği Evet olarak gelecektir.
18 WINERP-69187 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Hareketler – Banka Fişleri
Banka Fişlerinde (Gelen Havale – Gönderilen Havale / Eft) Proje Kodu Olmadığı Halde Cari Hesap Seçildiğinde “Satırın Proje Bilgisi Güncellenecek” Uyarısı Alınıyor.
Banka fişlerinde (gelen havale – gönderilen havale / eft) proje kodu olmadığı halde cari hesap seçildiğinde “Satırın Proje Bilgisi Güncellenecek” uyarısı alınıyordu,düzeltildi.Bu kapsamda finans par.ne ; ‘Gelen Havale/Gönderilen Havale Fişlerinde Cari Hesap Değiştirildiğinde Proje Kodu Güncellensin:Evet/Hayır’ parametresi eklenmiştir.
19 WINERP-66093 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
Otomatik Gönderimi Yapılan Beyannameler Onaylanmadan Paket Oluşturma İşlemi Yapılabilmelidir.
Beyannamelerde durum kontrolü yapılmaksızın paket oluşturulabilmesi sağlanmıştır.
20 WINERP-68241 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
Satış Faturaları GÇB Listesine Fatura Tarihi Değil GÇB tarihi Geliyor Fatura Tarihi Gelmeli
Satış faturaları GÇB listesinin fatura tarihi alanına veri al denildiğinde ihracat faturasının GÇB tarihi geliyordu, fatura tarihinin gelmesi sağlandı.
21 WINERP-27442 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
Ana Kayıtlar – Masraf Merkezi Kartları
Masraf merkezi açıklama alanı 100 karaktere çıkartılmalı yada açıklama 2 alanı eklenmeli.
Masraf merkezi açıklama alanı karakter giriş sayısı 100 olarak arttırıldı.
22 WINERP-62466 GO3 USYS
Yönetim – Kullanıcılar
Go 3 Ürününde Kullanıcı Detaylarında Uygulama Giriş Sayısı Seçeneği Olmalı.
GO3 ürününde kullanıcılar tanımı içerisine Tiger ürünlerinde olduğu gibi ‘Uygulamaya Giriş Sayısı’ alanı eklenmiştir.
23 WINERP-70744 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

USYS
Yönetim – Firmalar
e-İrsaliye Uygulaması Kapsamında, Sistem İşletmeni Firma, İşyeri Detayları İle Cari Hesap Kartlarına Eklenen e-İrsaliye Posta Kutusu Etiketi İle Gönderici Birim Etiketi Alanları Kaldırılmalı
e-İrsaliye uygulaması kapsamında, daha önce sistem işletmeni firma, işyeri detayları ile cari hesap kartlarına eklenen e-İrsaliye posta kutusu etiketi ile gönderici birim etiketi alanları kaldırılmıştır.
24 WINERP-67250  

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

USYS
Kuruluş Bilgileri – Şifre Sistemi Ayarları
Şifre Sistemi Özellği Aktif Olduğunda Logo Grubundaki Kullanıcılar İçin de Belirlenen Kurallara Göre Şifre Oluşturma Sağlanmalı.
Şifre sistemi özelliği aktif olduğunda logo grubundaki kullanıcılar içinde belirlenen kurallara göre şifre değiştirmeleri gerektiği ile ilgili uyarı vermesi sağlanmıştır.
25 WINERP-10228 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel
Programa girişte açılan firma seçim penceresi büyütülemiyor.
Programa girişte açılan firma seçim ekranının büyütülebilmesi sağlandı.
26 WINTLS-6150  

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel
Kullanıcı Şifre Sistemi İçinde Büyük Harf / Küçük Harf Kullanım Zorunluluğu Olmalı.
Sistem işletmeni içerisindeki şifre sistemi ayarları menüsüne “Büyük harf/Küçük harf duyarlılık” seçeneği eklenerek,kullanıcıların istedikleri takdirde şifrelerini büyük harf,küçük harf ayrımına göre kullanabilmeleri sağlanmıştır.
27 WINTLS-6391 TigerWings  
Tiger Wings Web’de Raporlar Excel İle Alınabilmeli.Office Yüklü Olmasa Bile Excel Formatında Rapor Kaydedilebilmeli.
Tiger Wings web üzerinden raporların excel olarak indirilebilmesi sağlanmıştır.
28 WINERP-21636 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
Ana Kayıtlar – Malzemeler
Fiyat Kartı İçerisinde Alt Düzey Yetkili Alanında 0.00001 Gibi Giriş Yapılamıyor.
Fiyat kartı içerisinde alt,orta ve üst düzey yetkili limit bilgilerinde birim fiyat kuruş hanesine göre ondalıklı giriş yapılamıyordu,düzeltildi.
29 WINERP-24315 TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
Ana Kayıtlar – Malzemeler
Varyantlı Malzeme Tanımlamak Otomatik Varyant Ataması Sırasında; Malzeme Özellikler 5 Adet Ve Her Malzeme Özelliği’nin 100 Adet Özellikleri Bulunduğu Durumda Varyant Oluşturulurken ‘AccessViolation’ Hatası Alınıyor.
Varyantlı malzeme tanımlamak otomatik varyant ataması sırasında varyant kombinasyon sayısı çok fazla olduğunda ‘AccessViolation’ Hatası Alınıyordu. Otomatik varyant görüntüleme şekli matris seçildiğinde 2 Milyon, liste seçilidğinde 2 milyara kadar oluşturmaktadır. Bu rakamlar aşıldığında “Tanımlı malzeme özellikleri ile oluşacak kombinasyon sayısı görüntülenemeyecek kadar fazla” uyarı mesajı vermekte işleme devam edilememektedir.
30 WINERP-32893 TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
Ana Kayıtlar – Malzemeler
Varyantlı Malzeme Kartı Üzerinden Ulaşılan F9 Varyantlar Ekranında, Varyant Tanımındaki Özellikler Bölümünden Ulaşılan Malzeme Özellikleri Ekranında Tam Ekran,Büyültme,Küçültme Fonksiyonları Çalışmıyor.
Varyantlı malzeme kartı üzerinden F9-Varyantlar ile ulaşılan varyant tanımındaki malzeme özellikleri penceresi büyütülemiyodu,düzeltildi.
31 WINERP-56805 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
Ana Kayıtlar – Malzemeler
Malzeme Kartına İncele İle Girildiğinde Döküman Katalog Girişi Butonu Pasif Gelmektedir.
Malzeme kartına incele ile girildiğinde döküman katalog girişi ikonu pasif geliyordu,düzeltildi.
32 WINERP-63067 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
Ana Kayıtlar – Malzemeler
Malzeme Hareketleri Browserında Bulunan F.Döviz Tutarı ve R.D.Fiyat Kolonu Fiyat Farkı Faturasındaki Rakama Göre Güncellenmiyor.
Malzeme hareketleri browserında bulunan F.Döviz Tutarı ve R.D.Fiyat kolonu fiyat farkı faturasındaki rakama göre güncellenmiyordu. Düzeltildi.
33 WINERP-65343 LogoStart Malzeme Yönetimi
Ana Kayıtlar – Malzemeler
Start Ürününde Browserlarda Ctrl+F İle Arama Ekranında * Yerine % İle Arama Yapılmakta
Start ürününde Ctrl+F arama ekranlarında başında ” * ” veya ” % ” işaretleri olmadan arama yapılabilmesi sağlanmıştır.
34 WINERP-21880 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
Hareketler – Malzeme Yönetimi Fişleri
Malzeme Fişi İçerisinden Erişilen Malzeme Hareketleri Penceresinde Değiştir İşlemi Yapılabilsin
Malzeme fişleri içerisinden malzeme kartları browserına ulaşılarak açılan F9 malzeme hareketleri ekranında değiştir işlemi yapılamıyordu, yapılabilmesi sağlandı.
35 WINERP-70546 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
Hareketler – Malzeme Yönetimi Fişleri
e-İrsaliye Kapsamında,Ambar Fişinde Seçili Cari Hesaba Göre,Ambar Fişlerinin GIB’e Logo Entegratör Üzerinden Gönderilmesi İle İlgili Geliştirmeler.
e-İrsaliye Kapsamında, ambar fişlerilerinin e-İrsaliye olarak işlem görmesi sağlanmış ve GIB’e Logo entegratör üzerinden gönderilmesi ile ilgili geliştirmeler yapılmıştır.
36 WINERP-22361 TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
Hareketler – Hızlı Üretim Fişleri
Hızlı Üretim Fişinde Sipariş No Silinemiyor.
Hızlı üretim fişinde sipariş bağlantısı yapıldıktan sonra değiştir ile girilip sipariş bağlantısı silinemiyordu,düzeltildi.
37 WINERP-63792 TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
Hareketler – Maliyet Dağıtım Fişleri
Maliyet Dağıtım Fişi Muhasebeleştirildiğinde Proje Kodları İlgili Muhasebe Fişine Gelmiyor
Maliyet dağıtım fişi muhasebeleştirildiğinde proje kodları ilgili muhasebe fişine gelmiyordu, düzeltildi.
38 WINERP-21060 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
Durum Raporları – Malzeme Değer Raporu
Giriş/Çıkış Toplamları Raporunda Ambar No Standart Alanı Değer Getirmiyor.
Giriş / çıkış toplamları raporundaki ambar numarası standart alanı değer getirmiyordu, düzeltildi.
39 WINERP-35865 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
Maliyet Raporları – Lot / Seri Envanter Raporu
Lot / Seri Envanter Raporunda, Kritik Gün, Kritik Tarih,Kritik Tarih Farkı Kolonları Değer Getirmemekte.
Lot / seri envanter raporunda, kritik gün, kritik tarih, kritik tarih farkı kolonlarının değer getirmesi sağlandı.
40 WINERP-63938 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
Maliyet Raporları – Lot / Seri Envanter Raporu
Maliyet Dağıtım Fişi Düzenlenen Seri/Lot Takipli Malzemenin Seri/Lot Envanter Raporunda Raporlama Dövizi Tutarı Hatalı Listeleniyor.
Maliyet dağıtım fişi düzenlenen Seri/Lot takipli malzemenin Seri/Lot Envanter Raporunda raporlama dövizi tutarı hatalı listeleniyordu , düzeltildi.
41 WINERP-62522 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Malzeme Yönetimi
İşlemler – *
Malzeme Virmanı İşleminde Masraf Merkezi Girilebilecek Alan Olmalı
Malzeme virman işlemi satırlarına proje kodu,masraf merkezi, aktarılacak proje kodu ve aktarılacak masraf merkezi kodu kolonları eklenmiştir.Not: GO 3 ürününde masraf merkezi kolonları eklenmiştir.
42 WINERP-65066 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Duran Varlık Yönetimi
Hareketler – Sabit Kıymet Hareketleri
Azerbaycan Mevzuatında, Sabit Kıymetler İçin Aylık Kıst Amortisman Hesaplaması Hatalı.
Azerbaycan mevzuatında, sabit kıymetler için aylık kıst alternatif amortisman hatalı hesaplıyordu. Düzeltildi.
43 WINERP-64812 TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Duran Varlık Yönetimi
Hareketler – Sabit Kıymet İşlemleri
Amortisman Tablosunda Değer Artışı Mükerrer Olarak Hesaplanmaktadır.
Amortisman tablosunda değer artışı girilerek hesaplama yapıldığında sonraki yıl için değer artışı mükerrer hesaplanıyordu, düzeltildi.
44 WINERP-69599 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Duran Varlık Yönetimi
İşlemler – Toplu Amortisman/Değerleme Hesaplamaları
Toplu Amortisman Hesaplama İşlemi, Filtre Penceresinde Verilen Kullanıcı Öndeğerlerini Dikkate Almadan Hesaplama Yapıyor.
Toplu amortisman hesaplama işleminde, filtre penceresinde verilen kullanıcı öndeğerleri dikkate alınmıyordu, düzeltildi.
45 WINERP-33241 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Üretim Tanımları
Ana Kayıtlar – Ürün Reçeteleri
Reçete Satırlarında En, Boy, Miktar Formülü Kullanıldığında Standart Reçete Maliyetlerini Hesaplamıyor.
Reçete satırları miktar formülünde en, boy, yükseklik vb. standart alanlar kullanıldığında reçete üzerinden standart reçete maliyetleri hesaplanmıyordu, düzeltilerek hesaplanabilmesi sağlandı.
46 WINERP-63075 TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Üretim Tanımları
Ana Kayıtlar – Ürün Reçeteleri
Ürün Reçetesi İçerisinden Rota Browser Ekranına Ulaşıldığında Reçete İçinde Seçili Olan Rotaya Konumlanmıyor
Ürün reçetesi içerisinden rota kodu ve açıklamasına tıklanarak açılmak istendiğinde daha önce seçilmiş olan rotaya konumlanmıyordu, konumlanması sağlandı.
47 WINERP-69137 TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Üretim Tanımları
İşlemler – Mühendislik Değişikliği İşlemleri
Mühendislik Değişikliği İşlemlerinde Sağ Click Revizyon Ekle Yapmadan Kaydedilip, Değiştir İle Girildiğinde Revizyon Ekle Penceresinde Reçete Satırları Boş Gelmektedir.
Revizyon eklenmeden kaydedilen mühendislik değişikliği işlemlerine girilip revizyon eklenmek istendiğinde reçete satırları boş geliyordu, düzeltildi.
48 WINERP-38126 TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Üretim Kontrol
Hareketler – Üretim Emirleri
Ürün Reçetesi İkinci Birim Üzerinden Hazırlandıysa F7 Önizleme Penceresinde Gerçekleşen Miktar ve Kalan Bilgileri Hatalı Gösteriliyor
Alt birim üzerinden tanımlı ürün reçetelerinin üretim emirleri üzerinde F7 önizleme yapıldığında pencereki gerçekleşen miktar ve kalan miktar alanları hatalı gösteriliyordu, düzeltildi.
49 WINERP-55137 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Üretim Kontrol
Hareketler – Üretim Emirleri
Üretim Emri Satırlarında Miktar Formülünde Ondalıklı Değer Olmasına Karşın Miktar Alanında Yuvarlama Yapılıyor.
Üretim emri satırlarında miktar formülünde ondalıklı değer olmasına karşın miktar alanında yuvarlama yapılıyordu. Üretim emri satırında ki malzemelerde birimler tabında bölünebilen işaretli ise yuvarlama yapması sağlandı.
50 WINERP-62275 TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Üretim Kontrol
Hareketler – Üretim Emirleri
Üretim Emri Üzerinde Malzeme Temini İşlemi Yapıldığında Temin İşleminde Oluşacak Üretim Emrinin Numarası Değiştirilirse Girdi Olan Mamül İçin Üretim Emri Oluşturulamıyor
Üretim emri üzerinden malzeme temin işlemi yapılırken oluşan üretim emri önerilerinde üretim emri numarası manuel olarak değiştirildiğinde üretim emri oluşturulamıyordu, hata düzeltilerek oluşturulabilmesi sağlandı.
51 WINERP-68575 TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Üretim Kontrol
Hareketler – Üretim Emirleri
Üretim Emri İçerisinde İş İstasyon Grubuna Bağlı İstasyonların Listelendiği Browser Açıldığında Index Out Of Range Hatası Alınıyor
Üretim emri satırlarında iş istasyonu kodundan üç nokta ile iş istasyon grubuna bağlı istasyonların listelendiği Operasyon İhtiyaçları browserı açılıp ekran büyütüldüğünde ‘Index Out Of Range’ hatası alınıyordu, düzeltildi.
52 WINERP-70954 TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Üretim Kontrol
Hareketler – Üretim Emirleri
Farklı Firma Database Kullanılan Firmada Yeni Bir Dönem Açıldığında Üretim Emirleri Kayıt Edilemiyor.
Farklı firma veritabanı özelliğinin kullanıldığı firmalarda yeni bir dönem açıldığında, üretim emri kaydedilirken L_FIRMPARAMS tablosu bulunamadı hatası alınıyordu, düzeltildi.
53 WINERP-56851 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Talep Yönetimi
Hareketler – Talep Fişleri
Talep Fişinde Birim Seti Değiştirildiğinde Malzemenin Tanımlı Satınalma Fiyat Hatalı Geliyor.
Malzeme kartında kullanılan birim setinde bir veya daha fazla alt birim olduğu durumda; satınalma fiyat kartındaki fiyat bilgisi talep fişinde birim değiştirildiğinde hatalı çevriliyordu,düzeltildi.
54 WINERP-62325 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Talep Yönetimi
Hareketler – Talep Fişleri
Talep Fişi Siparişe Aktarıldığında Talep Fişi İçerisinde Aynı Malzeme Farklı Fiyatlarla Varsa Ortalama Fiyat Gelmelidir
Satınalma parametrelerinde yer alan “Talep Fişi Satırları” Koda Göre Birleştirilecek olarak seçiliyken, siparişe talep fişi veya talep hareketi aktarılırken birleştirilen malzeme/hizmet satırı için ortalama birim fiyat getirilmesi sağlanmıştır.
55 WINERP-54717 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satınalma
Hareketler – Verilen Siparişler
Satınalma Siparişi Satırlarında Masraf Merkezi Seçilerek Karşı Sipariş Oluşturulduğunda Masraf Merkezi Oluşan Satış Siparişinin Satırına Gelmemektedir.
Satınalma sipariş satırlarında girilmiş olan masraf merkezlerinin sipariş üzerinden karşı sipariş oluştur işlemiyle oluşturulan satış siparişine getirilmesi sağlanmıştır.
56 WINERP-56495 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satınalma
Hareketler – Verilen Siparişler
Sipariş Fiş Satırlarındaki “Üretici Kodu Girişi” İşleminde Kullanım Yeri Kontrolü Yapılmıyor
Sipariş fişleri içerisinde F9-Üretici kodu girişi ekranı ile üretici kodu kolonuna üretici kodu bilgisi girildiği zaman malzeme kartının kullanım yeri kontrolü yapılmıyordu, düzeltildi.
57 WINERP-63265 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satınalma
Hareketler – Verilen Siparişler
Rezerve “Evet” Seçili Satınalma Siparişleri İçin Toplu Karşı Sipariş Oluştur Yapıldığında İlk Satınalma Siparişi Dikkate Alınıyor.
Toplu karşı sipariş oluşturma işlemi için seçilen siparişlerin içerisinden aynı tedarikçiye sahip veya tedarikçisi olmayan aynı malzemeler rezerve olarak işaretlenmiş ise seçilen tüm siparişler için karşı sipariş oluşturulamıyordu, hata düzeltilerek oluşturulabilmesi sağlandı.
58 WINERP-61006 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satınalma
Hareketler – Alım İrsaliyeleri
Satınalma İrsaliyesi Üzerinden Satış İrsaliyesi Oluştur Yapıldığında Aynı Numaralı Toptan/Perakende Satış İrsaliyesi Varsa “Aynı Numaralı Bir Kayıt Var” Mesajı Vermeli.
Satınalma irsaliyesi üzerinden F9-satış irsaliyesi oluştur işleminde fiş numarası değiştirilerek kaydedilmek istendiğinde;satış irsaliyeleri arasında fiş numarası kontrolü yapılmıyordu,düzeltildi.
59 WINERP-54707 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satınalma
Hareketler – Alım Faturaları
Stok Yeri Takibi Yapılan Ürünlerin Alım İadesinde İade Tipi:İade Maliyeti Olması Durumunda İade Maliyeti Tutarı Pasif Geliyor
Stok yeri takibi yapılan ürünlerin alım iadesinde İade tipi:İade Maliyeti olarak seçildiğinde İade Maliyeti alanı pasif geliyordu ve veri girişi yapılamıyordu, hata düzeltilerek veri girişi yapılabilmesi sağlandı.
60 WINERP-55141 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satınalma
Hareketler – Alım Faturaları
Döviz Kullanım Parametrelerinde Satınalma Faturaları İçin 2.Tür Seçilmesine Rağmen Alınan Hizmet Faturasında F9 Döviz Girişi Panceresinde Döviz Kuru 2.Tür Öndeğer Gellmiyor
Satış ve satınalma faturalarının bazı türlerinde döviz kullanım parametrelerini dikkate almadan F9-Döviz Bilgileri Girişi ekranında kur bilgisi olarak 1.tür getiriliyordu,düzeltildi.
61 WINERP-69190 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satınalma
Hareketler – Alım Faturaları
Kağıt Satınalma Faturası Üzerinden İade Et İşlemi Yapıldığında Oluşan Satınalma İade Faturası Carisi e-Fatura İse e-Fatura Statüsü Kabul Edildi Olarak Hatalı Oluşmaktadır.
Satınalma faturası üzerinden iade et işlemi ile oluşturulan satınalma iade faturasında seçilmiş olan cari hesap e-fatura kullanıcısı ise, faturanın e-Fatura Statüsü hatalı oluşuyordu düzeltildi.
62 WINERP-70799 TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satınalma
Hareketler – Alım Faturaları
İthalat Operasyon Fişi İçin Stok Tutarları Azaltılacak Olan Fiyat Farkı Faturası Girilmek İstendiğinde Fatura Tipi E-Arşiv Oluyor
İthalat operasyon fişi için stok tutarları azaltılacak seçilen fiyat farkı faturası girilmek istendiğinde fatura tipi E-Arşiv oluyordu. Kağıt Fatura olması sağlandı.
63 WINERP-71566 TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satınalma
Hareketler – Satınalma Teklif Yönetimi
Satınalma Teklif Fişinin Başlığında Satınalma Emri Seçilerek Kaydedilmek İstendiğinde Access Violation Hatası Alınıyor.
Satınalma Teklif Fişinin başlığında Satınalma Emri seçilerek kaydedilmek istendiğinde Access Violation hatası alınıyordu, düzeltildi.
64 WINERP-67811 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Fişin Kaydedilmesi Sonucunda Fiyatlandırma Dövizi Kuru Değişiyor.
Ticari sistem yönetimi -Finans parametrelerinde yer alan ‘Birim Fiyat Kuruş Hanesi Yuvarlama’ parametresinin fiyatlandırma dövizi işlemlerinde de çalışması sağlanmıştır. Bu parametre ile fiyatlandırma dövizinde seçilen para birimi için birim fiyatı alanının yuvarlanıp yuvarlanmayacağı kullanıcı kontrolünde belirlenebilecektir.
65 WINERP-69252  

GO3

 

Satış ve Dağıtım
Go3 Satış Elemanı Performansı Raporunda Tüm Satırlara Fatura İçerisinde Son Satırda Yer Alan Malzemenin Referansı Gelmektedir
Go3 Satış Elemanı Performansı Rapor tasarımı veri alanlarında yer alan Item seçeneklerindeki hata düzeltilmiştir.
66 WINERP-38508 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Ana Kayıtlar – Satış Kampanya Kartları
Kampanya Kartı İçerisinde Kullanılan EQLC Fonksiyonunda Malzeme Kodunda “*1″Kullanıldığında Fonksiyon Çalışmıyor.
Kampanya kartı içerisinde kullanılan EQLC fonksiyonunda malzeme kodu için “*x” kullanıldığında (sonu x ile bitenler) fonksiyon çalışmıyordu. Düzeltildi.
67 WINERP-63871 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Ana Kayıtlar – Satış Kampanya Kartları
Kampanya Kartında Cari Hesap Kodu Kullanılmışsa Kampanya Kartı Kaydedildiğinde CH Özel Kodu Alanı Boşalıyor
Kampanya kartlarında cari hesap kodu girilerek kart kaydedildiğinde CH özel kodu alanı boşalıyordu. (*) olarak kalması sağlandı
68 WINERP-69463 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Ana Kayıtlar – Satış Kampanya Kartları
Sipariş Fişi Form Tasarımına Getirilen “Orjinal Teslim Tarihi” Alanı Form Basımında Hatalı Değer Getiriyor.
Sipariş form tasarımında tanımlı alan ile oluşturulan orjinal teslim tarihi “R4.orgDueDate” alanı hatalı çalışıyordu,düzeltildi.
69 WINERP-33249 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Hareketler – Alınan Siparişler
Karşı Sipariş Oluşturma İşleminde “Varolan Stok Düşülecektir” Evet Olmasına Rağmen Satınalma Siparişinde Doğru Miktar Getirmiyor.
Sipariş fişlerinde rezervasyon evet olduğunda, 2. karşı sipariş oluşturma işleminde, ilk sipariş için oluşturulan karşı sipariş miktarı hesaplamaya dahil edilmiyordu. Bunun için satış ve dağıtım parametrelerine “karşı sipariş ile oluşturulmuş satınlama fişi miktarları hesaplamaya dahil edilsin” seçeneği eklenmiştir.
70 WINERP-54792 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Hareketler – Alınan Siparişler
Birden Fazla Satırlı Siparişte Kısmi Sevk Sonrası Satırlardan Biri Kapandı Konumuna Getirilip Sonrasında Fiş Browserında Sevk Durumu Filtresi Kısmi Sevkedilenler Denildiğinde Fişi Listelemiyor
Sipariş browserı filtrelerinde yer alan sevk durumu filtresi hatalı çalışıyordu düzeltildi.
71 WINERP-60860 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Hareketler – Alınan Siparişler
Manuel Ödemeli Sipariş Girildiğinde Onay Bilgisi Öneri Durumunda Kalıyor Öndeğer Parametre Ödemeli Sipariş İse Onay Bilgisi Sevkedilebilir Oluyor
Satış dağıtım parametrelerindeki siparişte ödeme tipi ve sipariş onay bilgisi parametresine bağlı olarak oluşturulan ödemeli siparişlerin durumları hatalı oluşuyordu,düzeltildi.
72 WINERP-69140 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Hareketler – Alınan Siparişler
Satış Sipariş Hareketleri Dökümü Rapor Filtrelerindeki Sevkiyat Yüzdesi(%) Seçeneği Çalışmıyor
Satış-Satınalma sipariş hareket dökümü raporlarında “Sevkiyat Yüzdesi” fitresi hatalı çalışıyordu,düzeltildi.
73 WINERP-69189 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Hareketler – Alınan Siparişler
İşlem Dövizli Siparişlerde Genel İndirim Hariç Bütün Satır İndirimleri İçin Orfline Tablosundaki Trcurr Kolonu Sıfır Değeri Alıyor. İlgili Fişe Girilip Tekrar Kaydedildiğinde İse Sıfır Değeri Bir (1) Olarak Güncelleniyor.
İşlem dövizli siparişlerde genel indirim hariç bütün satır indirimleri için orfline tablosundaki Trcurr kolonu sıfır değeri alıyordu. Seçilen döviz türünün numarasının yazılması sağladı.
74 WINERP-69219 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Hareketler – Alınan Siparişler
Satış Siparişi Browserında 55 Tane Sipariş Fişine Sipariş Özel Kodu Seçilip Browserda Sipariş Özel Kodu Filtresi Verilerek Filtre Kaydedildiğinde 50’den Sonraki Siparişler Faturalanıp Kaydedilmek İstendiğinde Cursor Yanlış Fişe Konumlanıyor.
Siparişlerin listelendiği ekran özel kod filtresi verilerek kullanıldığında fiş üzerinden faturala işlemi yapıldığında 50 ve daha fazla fiş olduğu durumda faturalama sonrası yanlış fiş üzerinde konumlanıyordu,düzeltildi.
75 WINERP-69456 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Hareketler – Alınan Siparişler
Tanımlanan Tanımlı Satış İrsaliyesi Sipariş Satırında Birim Fiyat Alanında Üç Noktadan Son Satış Fiyatına Tıklandığında İlgili Pencereye Yansımıyor.
Satış sipariş fişinde birim fiyat alanında üç nokta ile son satış fiyatı ekranı açıldığında tanımlı irsaliyeler listelenmiyordu, düzeltildi.
76 WINERP-64992 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Hareketler – Satış İrsaliyeleri
İrsaliye İçerisinden Sipariş Fişi Aktar İşlemi İle Açılan Browserda F11 Tuşu İle Kolon Gizle Özelliği İle Kolon Gizlenip Ekran Tekrar Açıldığında Kolonlar Geri Geliyor, Yapılan Değişiklik Saklanmıyor.
İrsaliye içerisinden sipariş fişi aktar işlemiyle açılan sipariş çağırma browserında F11 kolon gizleme işlemi ile yapılanlar değişiklikler saklanamıyordu, düzeltildi.
77 WINERP-69132 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Hareketler – Satış İrsaliyeleri
Satış Dağıtım Parametrelerinde Kullanılacak İade Maliyeti Parametresi “İade Maliyeti” Olarak Ayarlanmasına Rağmen İade İrsaliyesine Değiştirle Girilip Yeni Satır Eklendiğinde İade Tipi Giriş Çıkış Maliyeti Olarak Geliyor
Parametrelerde kullanılacak iade maliyeti parametresi “İade Maliyeti” seçildiğinde, iade irsaliyesine değiştirle girilip yeni satır eklendiğinde iade tipi giriş-çıkış maliyeti olarak geliyordu. Parametrede ki seçime göre gelmesi sağlandı.
78 WINERP-69188 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Hareketler – Satış İrsaliyeleri
Satış İrsaliyeleri Browserında En Son Kaydın Üzerinde Güncelle Seçilirse Browser Farklı Fişe Konumlanıyor
İrsaliye ekranlarında f9 menüde bulunan “Güncelle” ve “Durum Değiştir” seçenekleri kullanıldığında imleç farklı fiş üzerinde konumlanıyordu, düzeltildi.
79 WINERP-26092 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Hareketler – Satış Faturaları
İrsaliye Üzerinden Faturalama İşlemi Yapıldığında İrsaliyede Tanımlı Taşıma Tipi Faturaya Aktarılmıyor.
İrsaliye üzerinden faturlama işlemi yapıldığında irsaliyede tanımlı taşıma tipi faturaya aktarılmıyordu, düzeltildi.
80 WINERP-41900 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Hareketler – Satış Faturaları
E-faturanın Tamamında KDV Muafiyeti Yok ise Detaylar Tabındaki KDV Muafiyeti Bilgisi Girişi Zorunlu Olmamalı
E-fatura ve e-arşiv olarak düzenlenen faturalara ait satırlarının tümünde kdv muafiyeti olmadığında fatura detaylarında yer alan kdv muafiyet sebebi alanının doldurulma zorunluluğu kaldırımıştır.
81 WINERP-56214 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Hareketler – Satış Faturaları
Konsinye Satış İrsaliyesi Fatura İçinden Aktar Yapıldığında Detaylar Sekmesinde KDV Muafiyet Alanı Listesi Açılırken Satırlardaki KDV Muafiyet Bilgisi Kapalı Geliyor
Fatura içerisinden “Konsinye Aktar” veya “Konsinye Hareket Aktar” işlemleri ile getirilen konsinye irsaliye satırlarında kdv muafiyet kodu ve kdv muafiyet açıklaması alanları pasif geliyordu,düzeltidi.
82 WINERP-57515 GO3 Satış ve Dağıtım
Hareketler – Satış Faturaları
Ekran Çözünürlüğü Max. 1366*768 Olan Makinelerde 3 Serisi Ürünlerin Windows Taskbar Gösterimi Açık ise Fatura Alt Kısmındaki Butonlar Görünmüyor.
Satış Dağıtım ve Satınalma modüllerinde bulunan irsaliye ve fatura formlarına “Detaylar II” isminde yeni bir sekme eklenmiştir.1366*768 çözünürlükte kullanılan bilgisayarlarda yaşanan problem bu formlar için giderilmiştir.
83 WINERP-61126 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Hareketler – Satış Faturaları
Fatura Satırları Parametresi Koda Göre Birleştirilecek Olduğunda İşlem Dövizli Satış/Satınalma Faturası Yazdırılırken İD Satır Tutarı Yanlış Geliyor
Fatura satırları koda göre birleştirilecek parametresi ile fatura yazdırılma işlminde “İD satır Tutarı” alanı için yuvarlama sorunu yaşanıyordu,düzeltildi.
84 WINERP-62790 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Hareketler – Satış Faturaları
‘Aynı Kodlu Malzemeler Birleştirilsin’ Parametresi İşaretli İken Satırdaki Birden Fazla İndirim İçinde Birleştirme Yapılmaktadır. Birleştirme Sırasında İskonto Oranı %0 Olarak Hatalı Oluşmaktadır.
Fatura satırlarının malzeme koduna göre birleştirildiği durumda “İndirim Dağılımı(%)” standart alanı yanlış değer getiriyordu, düzeltildi.
85 WINERP-65082 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Hareketler – Satış Faturaları
Genelde Ve Satırlarda Raporlama Dövizi Seçili Olan Sipariş Faturalandığında Raporlama Dövizi Cinsinden Hesaplama Yapılmıyor.
Genel ve satırlarda kullanılacak para birimi “Raporlama Dövizi” seçildiği durumlarda faturalandırılan sipariş fişinin dövizli fiyat bilgileri gelmiyordu,düzeltildi.
86 WINERP-65743 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Hareketler – Satış Faturaları
İşlem Dövizli Toptan Satış Faturasına Barkod Girişi İle Malzeme Satırı Eklendiğinde İşlem Dövizi Güncellenmiyor.
İşlem dövizli işlemlerde barkod girişi ile satır eklendikten sonra tekrar aynı barkodla satır eklendiğinde satırın dövizli tutarları yeni miktara göre güncellenmiyordu, güncellenmesi sağlandı.
87 WINERP-66105 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Hareketler – Satış Faturaları
Fiyatlandırma Dövizi Yanlış Geliyor
Malzeme kartına tanımlı fiyat kartının döviz türü ne ise F9-döviz bilgileri girişi ekranında o döviz türü ve o kura ait kur bilgisinin gelmesi sağlandı.
88 WINERP-67198 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Hareketler – Satış Faturaları
Satış Faturasında Satır Silinip Ödemeli Sipariş Aktarıldığında Ödemeli Sipariş Ve Silinen Satır Carinin Bakiyesine Yansıyor
Satış faturasındaki mevcut satırın silinip ödemeli sipariş fişinin aktarıldığı durumlarda ödemeli sipariş ve silinen satır tutarı cari hesabın bakiyesine yansıyordu. Faturaya aktarılan sipariş tutarının yansıması sağlandı.
89 WINERP-67837 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Hareketler – Satış Faturaları
Fatura Browserında Fiş Numarasına Göre Sıralama Yapılıp Muhasebeleştirildiğinde Cursor Farklı Bir Fişe Konumlanıyor.
Fatura browserında fiş numarasına göre sıralama yapılıp muhasebeleştirildiğinde cursor farklı bir fişe konumlanıyordu, sıradaki fişe konumlanması sağlandı.
90 WINERP-68544 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Hareketler – Satış Faturaları
Fatura Tasarımındaki Fiş Toplamı Alanı, Karma Koli Satır Tutarlarını Da Ekleyerek Mükerrer Tutar Listeliyor.
Fatura form basımında fiş toplamı alanı karma koli satırlarının tutarlarınıda dahil ederek hatalı toplam listeliyordu,düzeltildi.
91 WINERP-37077 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Malzeme Raporları – Ayrıntılı Satış Raporu
Ayrıntılı Satış Raporu Filtresinde Rapor Birimi M2,M3 Seçildiğinde Bu Koda Sahip Birim Bulunamadı Uyarısı Veriyor
Ayrıntılı Satış Raporu filtrelerinde yer alan ‘Rapor Birimi’ filtresinde tanımlı bir birim seçildiğinde ‘bu koda sahip bir birim bulunamadı’ uyarısı alınıyordu, tüm birimlerin seçilebilmesi sağlandı.
92 WINERP-61698 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Malzeme Raporları – İşyerlerine Göre Satış Dağılımı
İşyerine Göre Satış Dağılımı Raporu Excel Olarak Alındığında Miktar Alanında Değer Gelmiyor.
İşyerlerine Göre Satış Dağılımı raporu tablo ve excel olarak alındığında “Satış Miktarı” alanı değer getirmiyordu,düzeltildi.
93 WINERP-68468 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Fatura Raporları – Satışlar Tablosu
Satışlar ve Alımlar Tablosu Raporlarında Malzeme Kodu Filtresi Verildiğinde Faturadaki İndirim Rapora Yansımıyor.
Satışlar ve alımlar tablosu raporlarında malzeme kodu filtresi verildiği durumda malzemeye ait satırda yapılan indirim ve masrafların listelenmesi sağlandı.
94 WINERP-57223 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Fatura Raporları – Satış Faturaları KDV Raporu
Satınalma Kdv Raporunda Kullanıcıya Verilen Yetki Kodundan Başka Faturalar da Listeleniyor.
Satış ve Satınalma Kdv raporlarında listeleme yapılırken kullanıcının satış ve satınalma faturaları için yetki kodu bilgisinin dikkate alınması sağlandı.
95 WINERP-36002 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Plasiyer Satış Raporları – Plasiyer Listesi
Plasiyer Listesinde Cari Hesap Bilgileri, “Cari Hesap Bağlantıları” ekranında “Ziyaret Günü” Bilgisinin Girilmesine Bağlı Olmadan Listelenebilmeli.
Plasiyer listesi raporunda “Cari Hesap Bağlantı Bilgileri” filtresi “Listelenecek” olarak seçildiği zaman, eğer cari hesap bağlantıları ekranında ziyaret günü bilgisi boş ise rapor listeleme yapmıyordu, düzeltildi.
96 WINERP-68864 TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Plasiyer Satış Raporları – Kapanmamış Satış Faturaları
Plasiyer Satış Raporları Altında Kapanmamış Satış Faturaları Raporunda Satış Elemanı Rota Kodu Filtresi Çalışmamaktadır
Kapanmamış satış faturaları raporunda “Satış Elemanı Rota Kodu” filtresinin çalışması sağlandı.
97 WINERP-65059 TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satış ve Dağıtım
Teklif Yönetim Raporları – Teklif – Sipariş Durumu
Teklif-Sipariş Durumu Raporu’nda Veri Alanlarında OrdTransRec Altındaki OffTransRef Alanı Değer Getirmiyor
Teklif-Sipariş Durumu Raporu veri alanlarında yer alan OrdTransRec altındaki OffTransRef alanı değer getirmiyordu, getirmesi sağlandı.
98 WINERP-71399 TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

İthalat
Hareketler – İthalat Operasyon Fişleri
Birden Fazla Faturaya Bağlı Olan İthalat Operasyon Fişi Dolaşım Fişinde Genel Olarak Seçilirse Sadece İlk Satır İçin İthalat Tarihçesine Veri Yansıyor.
Birden fazla faturaya bağlı ithalat operasyon fişlerinin dolaşım , dağıtım ve millileştirme hareketlerinin tarihçe kayıtları sadece ilk dosya için yansıyor ve dağıtım fişinde diğer bağlı dosyalara dağıtım yapılamıyordu hata düzeltilerek dağıtım yapılabilmesi sağlanmış ve işlemlerin diğer dosyaların tarihçelerine de yansıması sağlanmıştır.
99 WINERP-35351 TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

İthalat
Hareketler – Millileştirme Fişleri
Millileştirme Fişinde Satırda Girilen Hareket Özel Kodu2 Alanı Millileştirme Fişi Sonucu Oluşmuş Olan Ambar Fişi İçerisinden Bakıldığında Görülemiyor
Millileştirme fişinde satırda girilen hareket özel kodu 2 alanı fiş kayıt edildiğinde oluşan ambar fişinin hareket özel kodu 2 alanına yansımıyordu, düzeltildi.
100 WINERP-65662 TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

İthalat
Hareketler – Millileştirme Fişleri
İthalat Operasyon Fişinde Aynı Malzeme Birden Fazla Kere Seçildiğinde Ambar Bilgisi Farklıysa Millileştirme Fişine Aktarıldığında Sadece İlk Satır Geliyor.
Malzeme dolaşım fişi ve millileştirme fişine aktarılan ithalat operasyon fişi satırlarında aynı malzeme birden fazla satırda olduğunda ilk satır listeniyordu, tüm satırların ayrı ayrı getirilmesi sağlandı.
101 WINERP-65078 TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

İthalat
Raporlar – Masraf Kalemleri Raporu
Masraf Kalemleri Raporu Parçalı Olarak Raporlanıyor Eski Versiyonlarda 2.19’da İse Malzeme Satır Sayısına Göre Listeleme Sağlamaktadır.
Masraf kalemleri raporunun satır sayısına göre listelenmesi sağlanmıştır.
102 WINERP-27200 TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

İthalat
Raporlar – İthalat Envanter Raporu
İthalat Operasyon Fişinde Varyantlı Malzeme Varsa İthalat Envanter Raporunda Listelenmiyor.
İthalat Envanter ve İthalat Envanter (TFRS) raporlarında, ithalat operasyon fişi satırlarında varyantlı malzemeye ait varyantların listelenmesi sağlandı.Bu kapsamda rapor tasarımında standart alanlara varyant kodu ve varyant açıklaması alanları eklenmiştir.
103 WINERP-43079 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

İthalat
Raporlar – İthalat Envanter Raporu
İthalat Operasyon Fişinde Aynı Malzeme Birim Fiyat Farklılığından Dolayı İki Ayrı Satırda Belirtildiğinde Gçb Tarih Filtresi Verilirse Envanter Raporunda Hatalı Tutar Listelenmektedir.
İthalat envanter raporu GGB Tarih veya GGB no filtresi verilerek alındığında listenecek ithalat operasyon fişi içerisinde aynı malzeme farklı birim fiyatlarla birden fazla kez kullanılmış ve millileştirme yapılmışsa envanter raporunda hatalı tutar listelenmekteydi, düzeltildi.
104 WINERP-56499 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

İhracat
Hareketler – İhracat Operasyon Fişleri
Dövizli İhracat Operasyon Fişine İstinaden Farklı Döviz Türleri İle Döviz Alışı Yapıldıktan Sonra İhracat Operasyon Fişine Değiştir/Kaydet Yapılınca “İhracat Operasyon Fişi Tutarı, Kendisiyle İlişkilendirilmiş DAB Tutarlarından Daha Düşük Yapılamaz” Uyar
Dövizli ihracat operasyon fişine istinaden, farklı döviz türleri ile döviz alış fişi kesildikten sonra ihracat operasyon fişinde “Değiştir/Kaydet” yapılınca “İhracat Operasyon Fişi Tutarı, Kendisiyle İlişkilendirilmiş DAB Tutarlarından Daha Düşük Yapılamaz” uyarısı alınıyordu, düzeltildi.
105 WINERP-68861 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

İhracat
Hareketler – İhracat Operasyon Fişleri
Kullanıcıda İrsaliye Çıkar Yetkisi Olmamasına Rağmen İhracat Operasyon Fişini Çıkardığında “Faturaya Bağlı İrsaliyede Çıkarılacaktır” Uyarısı Gelmekte Ve İrsaliye Çıkarılabilmektedir.
Satış irsaliyesi çıkarma yetkisi olmayan kullanıcı ihracat operasyon fişi çıkardığında bağlı irsaliyeyi de çıkartabiliyordu, düzeltildi.
106 WINERP-69002 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

İhracat
Hareketler – İhracat Operasyon Fişleri
Fiş Satırlarında CTRL+F İle Geriye Doğru Arama Yapılamıyor.
Fişler içerisinden Ctrl+F ile yapılan arama ekranına “Aramayı baştan başlat” kutucuğu eklenmiştir, kutucuk işaretlendiğinde arama ilk satırdan başlayarak yapılacaktır.
107 WINERP-69013 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

İhracat
Hareketler – İhraç Kayıtlı Satış Faturaları
İhraç Kayıtlı Satış Faturası Üzerinden Muhasebe Kodları Penceresine Ulaşılıp Kaydedildiğinde Fiş İçerisinde Dahilde İşleme İzin Belgesi (DİİB) Bilgisi Siliniyor.
İhraç kayıtlı satış faturasında Dahilide İşleme İzin Belgesi (DİİB) Bilgisi seçiliyse fatura üzerinden muhasebe kodları penceri kaydedildiğinde DİİB bilgisi siliniyordu, düzeltildi.
108 WINERP-57227 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Ana Kayıtlar – Banka Kredileri
Banka Kredisi Eklendiğinde Öndeğer Kredi Türü:İşletme Kredisi Hesap Türü:Spot Kredi Seçili İken Alt Kısımda Vade Alanı Aktif Geliyor Pasif Olmalı
Kredi türü işletme kredisi,hesap türü spot kredi olan banka kredisi ilk eklendiğinde “Vade(Ay)” alanı aktif geliyordu, pasif gelmesi sağlandı.
109 WINERP-65105 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Ana Kayıtlar – Banka Kredileri
Döviz Kur Girişi Yapılmış Kredinin Kredi Ödeme Hareketleri kaydedilmek İstendiğinde Ödemeler Toplamı Belge Toplamı İle Uyuşmuyor Mesajı Alınıp Ödeme Hareketini Kaydettirmiyor.
“Ödemeler Hareketlerden Oluşsun” kutucuğunun işaretlendiği ticari kredi türündeki banka kredisine tekrar girilerek döviz kuru değiştirildiğinde “Ödemeler toplamı belge toplamı ile uyuşmuyor” uyarısı alınıyordu, düzeltildi.
110 WINERP-69785 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Ana Kayıtlar – Banka Kredileri
Banka Kredisi Girildiğinde Oluşan Banka İşlem Fişinin Muhasebe Kodları Tanımlı Olmasına Rağmen Fiş Muhasebeleştirilemiyor
Banka kredisi girildiğinde oluşan banka işlem fişinin muhasebe kodları tanımlı olmasına rağmen fiş muhasebeleştirilemiyordu, düzeltildi.
111 WINERP-37011 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Grup Şirketi Altındaki Cari Hesaplarda Aynı Vergi Numarasını Girmek İstediğimizde ‘Aynı Vergi Numaralı Cari Hesap Var’ Uyarısı Alıyoruz. Grup Şirketlerinde; Cari Hesap Vergi Numarası Kontrolü Ayrı Bir Parametreye Bağlı Olarak Yapılmalı.
Grup şirketine bağlı cari hesap tanımı yapılırken aynı vergi numarası kullanıp kullanılamayacağı kontrolü yeni eklenen ‘Grup Şirketinde Cari Hesap Vergi Numarası Kontrolü Yapılsın’ parametresine bağlanmıştır. “Cari Hesap Vergi Numarası Kontrolü Yapılsın” parametresi “Hayır” seçildiğinde yeni parametre “Evet” olarak seçilmiş olsa bile vergi numarası kontrolü yapılmayacaktır.
112 WINERP-62261 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Cari Hesap Kartı Üzerinde İrsaliye Hareketleri Penceresinde Malzeme Kod ve Açıklama Kolonları Genişletilmesine Rağmen Bilginin Tamamı Görünmüyor
Cari hesap kartı üzerinden F9-irsaliye hareketleri penceresinde malzeme kodu ve malzeme açıklamasının tamamı gözükmüyordu,düzeltildi.
113 WINERP-63068 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
F8 Arama İşleminde Kart Browserları için Combobox Seçimine Göre Arama İlemini Yaparak Sonucu Döndürmelidir
Kart browserlarında F8 ile arama işlemi browserların alt kısmında yer alan statü combo box seçimine göre çalışması sağlanmıştır. Hepsi seçiliyse tüm kartlarda, kullanılanlar seçiliyse sadece kullanılanlarda, kullanılmayanlar seçili olduğunda da sadece kullanım dışı malzemeler için arama yapılabilmektedir.
114 WINERP-66258 GO3 Finans
Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
3 Serisi Ürünlerde Cari Hesap Browserındaki Kısayollardan Fiş Eklendiğinde F5 (Yenile) Yapılmadan Cari Hesap Browserındaki Bakiye Güncellenmiyor.
3 serisi ürünlerde cari hesap ekranı üzerindeki kısayollardan eklenen fişler cari hesap bakiyesini otomatik güncellemiyordu, düzeltildi.
115 WINERP-68765 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Cari Hesap Ünvanında Boşluk Karakteri Var ve Aynı Zamanda Karakter Sayısı Fazla ise f9-Hareketler Ekranında Cari Hesap Ünvanı Birden Çok Satırda Görüntülenmeye Çalışılıyor ve Görsel Sorun Yaşanıyor
Cari hesap unvanının uzun olduğu durumlarda cari hesap kartı üzerinden F9-hareketler ekranına ulaşıldığında unvan bilgisi tam gösterilemiyordu, düzeltildi.
116 WINERP-69581 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
Dönem Devri Yapıldıktan Sonra Hareket Gören Cari Hesap Kartları Önceki Dönemde Hareket Görmediyse Çıkarılabiliyor
Cari hesap kartlarında çıkar işlemi yapılırken firmanın tüm dönemlerinin kontrol edilmesi sağlanmış ve herhangi bir dönemde hareketi olan cari hesap kartının çıkarılması engellenmiştir.
117 WINERP-71248 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Ana Kayıtlar – Cari Hesap Kartları
2.48.00.00 Versiyonda Devir Yapıldığında Cari Hesap Riski Yanlış Devrediyor.
Devir işleminden sonra Cari hesap risk bilgileri hatalı listeleniyordu, düzeltilerek doğru tutarların listelenmesi sağlanmıştır.
118 WINERP-62271 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Banka Raporları – Banka Ekstresi
Banka Ekstresi Tarih Aralığı Verilerek Alındığında Devreden Durum Satırında İşlem Dövizi Alacak Bakiye, işlem Dövizi Borç Bakiye Alanları Değer Getirmiyor
Banka ekstresi raporu tarih aralığı verilerek alındığında devreden durum satırında İşlem Dövizi Alacak Bakiye ve işlem Dövizi Borç Bakiye alanları değer getirmiyordu, getirmesi sağlandı.
119 WINERP-69191 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Banka Raporları – Banka Hareketleri Dökümü
Banka Hareketleri Dökümü Raporunda Ticari İşlem Grubu Filtresi Çalışmıyor
Banka hareketleri raporunda ticari işlem grubu filtresine göre hatalı çalışıyor ve rapor tasarımı alan listesinde yer alan ticari işlem grubu standart alanı değer getirmiyordu.Standart alanın veri getirmesi ve ticari işlem grubu filtresinin çalışması sağlandı.
120 WINERP-22137 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Cari Hesap Raporları – Adres/Telefon Bilgileri
Cari Hesap Adres Telefon Bilgileri Raporunda Cari Hesap Kodu Filtresi Verildiğinde Listeleme Eksik Yapılıyor
Cari hesap adres telefon bilgileri raporunda cari hesap kodu ve unvanı filtreleri; filtre aralığı verilerek çalıştırıldığında eksik değer döndürüyordu, düzeltildi.
121 WINERP-69134 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Cari Hesap Raporları – Cari Hesap Ekstresi
Müşteride Tahsil Edilen Çek Bordrosu Döviz Endeksli Olarak Oluşturulduğunda Cari Hesap Ekstresine İşlem Döviz Tutarı Yansımıyor.
Müşteride tahsil edilen çek bordrosu döviz endeksli olarak oluşturulduğunda cari hesap ekstresine işlem döviz tutarı yansımıyordu. Girilen kura göre hesaplanarak tutarın rapora gelmesi sağlandı.
122 WINERP-57468 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Cari Hesap Raporları – Kara Liste
Kara Listeye Girmiş Olan Carinin Protestolu Senedi Tahsil Edildikten Sonra Kara Listeden Düşmüyor.
Kara listeye girmiş olan carinin protestolu seneti veya karşılıksız çeki tahsil edildikten sonra kara listeden düşmüyordu, düşmesi sağlandı
123 WINERP-68911 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Hareketler – Banka Fişleri
Muhasebe Hesabı Kontrolü Parametresi Kullanıcı Uyarılacak Seçilmiş Olmasına Rağmen Banka İşlem Fişinin Nakit Tahsilat ve Ödeme Kasası Muhasebe Satırı için Uyarı Vermiyor.
Muhasebe hesabı kontrolü parametresi “kullanıcı Uyarılacak” olarak seçili olmasına rağmen banka işlem ve havale fişlerinin boş muhasebe kodu satırları için uyarı vermiyordu, düzeltildi.
124 WINERP-36693 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Hareketler – Cari Hesap Fişleri
Verilen Vade Farkı Faturası İçerisinden Ulaşılan, Vade Farkı Hesaplama Raporunda, Kapatan İşlem Türü Kredi Kartı İse, Raporda İşlem Türü Adı Alanı Boş Geliyor.
Verilen vade farkı faturası içerisinden F9-vade farkı ile erişien “Vade Farkı Hesaplama Raporunda” işlem türü kredi kartı fişi olduğu durumda fiş türü bilgisi listelenmiyordu, düzetildi.
125 WINERP-48730 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Hareketler – Cari Hesap Fişleri
Kredi Kartı Fişi Üzerinde Geri Ödeme Planı Uygula Yapıldığında Banka Üzerindeki Geri Ödeme Planı Kodu Bölümüne Manuel Giriş Yapıldığında Ödeme Planını Dikkate Almıyor.
Kredi kartı fişi üzerinde geri ödeme planı uygula yapıldığında, geri ödeme planı kodu bölümüne manuel giriş yapıldığında ödeme planını dikkate almıyordu, düzeltildi.
126 WINERP-57839 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Hareketler – Cari Hesap Fişleri
Cari Hesap Virman Fişi Günün Tarihinden Önceki Bir Tarihe Girilmek İstendiğinde İlk Satırın Raporlama Döviz Kuru İle İkinci Satırın Raporlama Dövizi Kuru Farklı Gelmektedir.
Cari hesap fiş girişi yapılırken günün tarihinden önceki bir tarihe giriş yapılmak istendiğinde çıkan kur güncelleme uyarısına vazgeç denildiğinde girilen satırların raporlama döviz kurları hatalı geliyordu, düzeltilerek seçilen tarihin kuru gelmesi sağlandı.
127 WINERP-61511 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Hareketler – Cari Hesap Fişleri
Özel Fişlerin Devir İşleminde Fiş Vadeleri Devir Tarihi Üzerinden Hesaplanıyor. Özel Fişlerin Vadeleri Devir İşlemi Yapıldıktan Sonra Değişmemelidir.
Devir işlemi ile devredilen özel fişlerin vade tarihleri mali dönem başlangıç tarihine göre ötelenerek gelmekteydi, vade tarihlerinin değişmemesi sağlandı.
128 WINERP-63815 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Hareketler – Cari Hesap Fişleri
Cari Hesap Virman Fişi Girildiği Tarih Dışında Bir Tarihte Kopyalandığında İşlem Döviz Kuru Güncellenmemektedir.
Cari hesap fişleri fişin tarihinden farklı bir tarihe kopyalandığında işlem dövizi kuru yeni tarihe göre güncellenmiyordu, güncellenmesi sağlandı.
129 WINERP-63835 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Hareketler – Cari Hesap Fişleri
Kredi Kartı Fiş Tahsilatında Hizmet Komisyonu Borç Bakiyesi Olarak Gelmektedir.
Kredi kartı fiş tahsilatında hizmet komisyonu borç bakiyesi olarak geliyordu. Kredi kartı fiş tahsilatı / ödemesi ile oluşan fişte komisyon satırlarının alacak olarak gelmesi sağlandı.
130 WINERP-65357 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Hareketler – Cari Hesap Fişleri
Cari Hesap Kartında Seçili Olan Döviz Türü Kredi Kartı Fişi Satırında Öndeğer Olarak Geliyor ve Fiş Yerel Para Birimi Olarak Kaydedilse Bile Kredi Kartı Fiş Tahsilatı Ekranında Tutarlar İD Olarak Gözüküyor.
Kredi kartı fişlerinde seçilen cari hesabın döviz türü yerel para biriminden farklı olduğunda, fişte kullanılacak para birimi sekmesinde satırlarda yerel para birimi seçili kaydedildiyse eğer,kredi kartı fişi tahsilat ekranlarına fiş tutarlarının carinin döviz türünden değil yerel para biriminden yansıması sağlanmıştır.
131 WINERP-67168 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Hareketler – Cari Hesap Fişleri
Excelden Herhangi Bir Fiş İçine Satır Yapıştırıldığında Fişte Oluşan Boş Satırlar İçin Zorunlu Alan Kontrolü Yapılıyor.
Cari hesap fiş satırlarına excelden kopyalama sonucu oluşan boş satırlar için zorunlu alan kontrolü yapılması engellendi.
132 WINERP-17148 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Hareketler – Kasa İşlemleri
Kasa İşlemlerinde Belge Numarasına Göre Arama Yapıldığında Sonuç Bulunamıyor.
Kasa işlemlerinde belge numarasına göre CTRL+F ‘de arama yapılamıyordu, yapılabilmesi sağlandı.
133 WINERP-24054 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Hareketler – Kasa İşlemleri
Kasalar Virman İşleminde Virman Fişi Kesildikten Sonra Kilitleniyor Ancak 2.Kasanın İşlemlerinde Aynı Virman Fişinin Kilitlenmediği Görülüyor.Dolayısıyla Virman Fişi Burada Değiştirildiğinde 1.Kasada Kilitlenmiş Virman Fişinin Kilit Özelliği de Kayboluyor
Kasa virman fişi, işleme konu olan bir kasanın üzerinden ulaşılan “Kasa İşlemleri” ekranında kilitlendiği zaman diğer kasanın işlemler ekranında da kilitlenmiş görünmüyordu.Ayrıca bu kasa üzerinden fişe girilip değişiklik yapıldığında kilitleme işlemi iptal oluyordu.Virman fişinin her iki kasanın işlemler ekranında da kilitli görünmesi sağlandı.
134 WINERP-44511 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Hareketler – Kasa İşlemleri
Kasa İşlemleri Browserında ‘Belge No’ ya Göre Sıralama İsteniyor.
Kasa işlemleri browserında yer alan Belge No alanına göre sıralama yapılabilmesi sağlanmıştır. Ayrıca Kasa İşlemleri browser filtre seçeneklerine de Belge No filtresi eklenmiştir.
135 WINERP-58687 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Hareketler – Kasa İşlemleri
Kasadan Girişi Yapılan Alınan Hizmet Faturası Borç Takibe Kapanmış Olarak Gelmesine Rağmen Kapanmamış Gibi Alt Kısımdaki Toplam Alacak Alanına Yansımaktadır
Kasadan kesilen faturaların borç takip ekranına kapanmış olarak yansımasına rağmen borç takip ekranındaki borç / alacak toplam alanlarına hatalı olarak yansıyordu, düzeltildi.
136 WINERP-61713 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Hareketler – Kasa İşlemleri
Kasa Virman Fişinde Saat Alanına 24:00 Üzeri Veri Girişi Sağlanabiliyor.
Kasa işlemlerinden eklenen virman borç ve virman alacak fişleri için saat bilgisi 24:00 üzeri hatalı değerler girilebiliyordu, düzeltildi.
137 WINERP-62450 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Hareketler – Kasa İşlemleri
Sys / Kuruluş Bilgilerinde Müstahsil Makbuzu (Fatura) İçin Yapılan Tanımlı Alan Kasa İşlemlerinden Eklenen Müstahsil Makbuzunda Gelmiyor.
Sistem işletmeninde fatura için eklenen tanımlı alanların, kasadan eklenen müstahsil makbuzunda gelmesi sağlandı.
138 WINERP-67434 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Hareketler – Kasa İşlemleri
Dövizli Kasalar Arasında Yapılan Kasa Virman İşleminde Kur Manuel Değiştirildiğinde Virman Yapılan Kasada İD Tutar Güncelleniyor
Dövizli kasalar arasında yapılan kasa virman işleminde kur manuel değiştirildiğinde günlük döviz tablosunda kur girilmiş ise virman yapılan kasada id li (işlem döviz) tutar güncelleniyordu, düzeltildi.
139 WINERP-69241 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Hareketler – Kasa İşlemleri
Kasadan Kesilen Faturalarda Birim Fiyat Kolonu Üç Noktadan Son Satış Fiyatı Denildiğinde Tüm Cari Hesaplar Öndeğer Seçili Geliyor
Kasadan kesilen faturalarda birim fiyat kolonu üç noktadan son satış fiyatı seçldiğinde tüm cari hesaplar öndeğer seçili geliyordu.İlgili cari hesabın seçili gelmesi sağlandı.
140 WINERP-58041 TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Hareketler – Leasing İşlemleri
Leasing Taksit Hareketlerinde “Kayıt Sayısı” Kısmında Kapanan Taksit Sayısı, Toplam Taksit Sayısına Dahil Edilerek Listelenmektedir.
Leasing taksit hareketleri penceresinde kayıt sayısı bilgisi yanlış listeleniyordu, düzeltildi.
141 WINERP-61051 TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Hareketler – Leasing İşlemleri
Leasing İşlemlerinde Leasing Taksit Hareketleri Sonucu Oluşan Gönderilen Havale Fişinde Cari Muhasebe Kodlarını Kartlardan Okumamaktadır.
Leasing taksit ödeme işlemi ile oluşan gönderilen havale fişine cari hesap kartında tanımlı muhasebe kodunun gelmesi sağlandı.
142 WINERP-69521 TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Hareketler – Leasing İşlemleri
Leasing İşlemine Bağlı Satınalma Sözleşmesi Satınalma Faturasına Aktarıldığında Sabit Kıymetler Satır Numarasına Göre Faturaya Çoklanarak Aktarılıyor.
Leasing işlemine bağlı satınalma sözleşmesi satınalma faturasına aktarıldığında sabit kıymet satırlarının sıra numarasına göre faturaya çoklanarak aktarılıyordu, düzeltildi.
143 WINERP-68874 TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Hareketler – Teminat Bordroları
Teminat Bordrolorı İçin Arayüz Uyarlama Ekranında Yeni Alan Eklenemiyor.
Teminat bordroları için arayüz uyarlama ile ek alan kullanımı sağlanmıştır.
144 WINERP-57338 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Hareketler – Çek/Senet Bordroları
İşyerleri Arası İşlem Bordrosu Otomatik Muhasebeleştirildiğinde,Seçili Olmalarına Rağmen İşlem Numarası Dışındaki Diğer Veriler Muhasebe Fişi Satır Açıklamalarına Yansımıyor
İşyerleri arası işlem bordrosu otomatik muhasebeleştirildiğinde, işlem numarası dışındaki diğer satır açıklamaları muhasebe fişi satır açıklamasına yansımıyordu, düzeltildi.
145 WINERP-65172 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Hareketler – Çek/Senet Bordroları
Cari Hesap Kartı Üzerinden Ulaşılan Hareketler Ekranında Çek Senet Portföye İade İşlemi İle Oluşan Oluşan Borç Dekontları İncele İle Açıldığında Proje Kodu Gözükmemektedir.
Cari hesap kartı F9 hareketler seçimi ile açılan ekranda çek/senet portföye iade işlemi ile oluşan borç ve alacak dekontları incelendiğinde proje kodu görünmüyordu, düzeltildi.
146 WINERP-69144 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Hareketler – Çek/Senet Bordroları
Senet Giriş Bordrosunda Tekli Basım veya Toplu Basım Seçenekleriyle Senet Yazdırılmak İstendiğinde Tasarım İçerisindeki Veri Alanlarında Bulunan ClCardRec Başlığı Altındaki Alanlar Değer Getirmiyor.
Senet giriş bordrosu ekranında tekli ve toplu basım form tasarımında bulunan clcardref veri alanına ait alanların değer getirmesi sağlandı.
147 WINERP-69200 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Hareketler – Çek/Senet Bordroları
Çek/Senet Bordroları Browserı Açılıp End Tuşu İle Aşağı İnildiğinde Yukarı Tuşu İle Ya Da Page Up Tuşu İle Üstteki Kayıtlara Ulaşılamıyor
Çek senet bordroları ekranında End tuş kombinasyonu kullanıldıktan sonra yukarı yön tuşuyla hareket edilemiyordu, düzeltildi.
148 WINERP-61684 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Kasa Raporları – Kasa Hesap Özeti
Mali Dönem Bağımsız Çalışan Firmada Kasa Hesap Özeti Raporu Günlük Olarak Alındığında Giren/Çıkan Tutarlar Yanlış Günde Listeleniyor
Mali dönem bağımsız çalışan firmada kasa hesap özeti raporu günlük olarak alındığında tutarlar yanlış günde listeleniyordu, düzeltildi.
149 WINERP-63817 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Çek/Senet Raporları – Kendi Çek/Senetlerimiz
Kendi Çek Senetlerimiz Raporunda Bankadan Tahsil Edilen Çekler İçin Ciro Edilen Bilgisi Boş Geliyor.
Kendi çek senetlerimiz raporunda bankadan tahsil edilen çekler için ciro edilen bilgisi boş geliyordu, düzeltildi.
150 WINERP-43655 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Finans
Çek/Senet Raporları – Müşteri Çek/Senetleri
Cari Hesaptan Çek Alınıp Aynı Cari Hesaba Çek Çıkış İşlemi Yapıldıktan Sonra Müşteri Çek/Senet Raporu Excel’e Alındığında “Borçlu” ve “Ciro Eden” Kolonlarındaki Cari Hesap Unvanı Eğer Uzun İse Karakterlerinin Hepsi Yazılmıyor.
Müşteri Çek/Senetleri raporu excel olarak alındığında “Ciro Eden” ve “Ciro Edilen” alanları eksik karakter listeliyordu, düzeltildi.
151 WINERP-56112 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
KDV2 Beyannamesinde Kesinti Yapılan Satıcılar Alanında Ondalıklı Giriş Yapılamıyor.
Katma Değer Vergisi 2 beyannamesinde kesinti yapılan satıcılar penceresinde “vergiye tabi matrah” alanına ondalıklı hane girilemiyordu, düzeltildi.
152 WINERP-56229 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
E Beyannamelerden İndirilecek Kdv Listesinde Veri Al İşlemi Yapıldığnıda Serbest Meslek Makbuzu Filtresi Evet Olarak Seçilirse Serbest Meslek Makbuzu Satırında Cari Hesabın Tc Kimlik Numarası Yansımıyor.
E-Beyanname İndirilecek KDV listesine serbest meslek makbuz filtresi evet olarak alındığında gelen serbest meslek makbuzu satırlarında cari hesap şahıs firması ise TC numarası yansımıyordu, yansıması sağlandı.
153 WINERP-69155 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
Ana Kayıtlar – E-Beyannameler
Malzeme Kartında Özel Matrah Seçili Olduğunda Satırında Hizmet Seçili Olan Fatura Form Bs’ye Kdv Dahil Tutarla Yansıyor.
Özel matrah seçilmiş bir malzeme referansı ile hizmet kartı referansının aynı olduğu durumlarda, hizmet faturası tutarı kdv dahil olarak form BS’ye yansıyordu, düzeltildi.
154 WINERP-70664 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
Ana Kayıtlar – Projeler
Proje kartı açıklama alanı 100 karakter olmalı.
Proje kartı açıklama alanı 100 karaktere çıkarılmıştır.
155 WINERP-44039 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
Defter ve Dökümler – Defter-i Kebir
Defteri Kebir filtrelerinde ki Bakiyesi Olmayan Hesaplar İçin Devreden Satırı Filtresi çalışmıyor. Her Durumda Devreden Satırı Rapora Yansıyor.
Defteri Kebir raporu filtrelerinde yer alan “Bakiyesi Olmayan Hesaplar İçin Devreden Satırı” filtresi çalışmıyordu, düzeltildi.
156 WINERP-36057 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
Hareketler – Muhasebe Fişleri
Muhasebe Hesabı Proje Kodu Kontrolü olduğu durumda fiş muhasebe kodlarında proje kodu olmamasına rağmen Zamanlanmış Göreve Bağlı Olarak Muhasebeleşme sırasında Uyarı vermeden tamamlanıyor
Muhasebe hesabı proje kodu kontrolü olduğu durumda fiş muhasebe kodlarında proje kodu olmamasına rağmen zamanlanmış görevle yapılan muhasebeleşme işleminde uyarı veriliyor fakat fiş muhasebeleşmemesine rağmen fişin başına M harfi geliyordu, düzeltildi.
157 WINERP-36927 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
Hareketler – Muhasebe Fişleri
Muhasebe Fiş Satırında Girilen Masraf Merkezi, F9-Hareketler Penceresine Taşımıyor.
Muhasebe fiş satırında girilmiş olan masraf merkezi ve proje kodu bilgisinin muhasebe hesap kartı üzerinden erişilen hareketler ekranına yansıması sağlanmıştır.
158 WINERP-66678 TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
Hareketler – Muhasebe Fişleri
Entegrasyon Sonucu Oluşan Muhasebe Fişlerinde İlk Satırdaki Raporlama Döviz Kuru Yanlış Oluşuyor
Entegrasyon sonucu oluşan muhasebe fişlerinde raporlama dövizi tutarlarında kuruş farkı olduğunda oluşan muhasebe fişinin bazı satırlarında raporlama döviz kuru hatalı geliyordu, düzeltildi.
159 WINERP-23067 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
İşlemler – Muhasebeleştirme
Fiş Üzerinden Smm mahsubu Oluşturulurken Muhasebe Kodları Boş İse Muhasebeleştirildiğinde Muhasebe Bağlantı Kodu Hatalı Uyarısını Vermiyor.
Fatura smm muhasebe kodları boş veya eksikse smm mahsubu oluşturulurken hatalı muhasebe kodları uyarısı verilmesi sağlanmıştır.
160 WINERP-35918 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
İşlemler – Muhasebeleştirme
Satırda Malzeme Sınıfı Girişi Yapılmış Fatura Muhasebeleştirildiğinde Miktar Ana Birim Bazında Gitmiyor.
Satırda malzeme sınıfı girişi yapılmış fatura muhasebeleştirildiğinde muhasebe fişinin miktar kolonuna faturada girilen miktar yazılıyordu, miktarın ana birime çevrilerek yazılması sağlandı.
161 WINERP-47643 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
Mali Tablo Tanımları – Bilanço Tablosu
Bilanço Tablosunda Hesap Listesi Seçeneği Çalışmıyor
Mali Tablo Tanımları içerisinde sağ tuş menüde yer alan Hesap Listesi seçeneğinin çalışması sağlanmıştır.Bu özellik ile hesap kodu seçimi ekranında Detaylı Filtreleme özelliği kullanılabilmektedir.
162 WINERP-63921 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel Muhasebe
Masraf Merkezi Raporları – Masraf Merkezi/Hesap Dağılımı
Masraf Merkezi Hesap Dağılım Raporunda Veri Al İşlemi İle Seçilen R6.projectRef (Proje referansı) Alanı Hatalı Veri Getiriyor.
Masraf Merkezi Hesap Dağılım Raporu tasarımına eklenen R6.projectRef (Proje referansı) alanı hatalı değer getiriyordu, düzeltildi.
163 WINERP-44419 GO3 İş Akış Yönetimi
Ana Kayıtlar – İş Akış Kartları
Go 3 İş Akış Yönetiminde Uyarı Tipi Mesaj Olduğunda Programda Hatırlatıcı Ekranını Getirmiyor.
Go 3 ürününde iş akış yönetiminde tanımlı işlem adımına gelindiğinde hatırlatıcı ekrana gelmiyordu, düzeltildi.
164 WINERP-41871 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Ticari Sistem Yönetimi
Azeri Dilinde Ticari Sistem Yönetimi Parametrelerinde Tercüme Sorunları
Azeri dilinde ticari sistem yönetimi parametrelerinde verilen siparişler durumu, çek/senet form tanımları ve banka işlemleri form tanımlarının çevirileri düzeltilmiştir.
165 WINERP-27504 TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Ticari Sistem Yönetimi
Ticari Sistem Parametreleri Listesi
Ticari Sistem Parametreleri Listesine, Malzeme Yönetimi Parametresindeki “Enflasyon Düzeltme Tarihi” Sayı Formatında Gelmekte.
Ticari sistem parametreleri listesi raporunda malzeme yönetimi parametreleri arasında bulunan “Enflasyon Düzeltme Tarihi” hatalı listeleniyordu,düzeltildi.
166 WINERP-63368 GO3 Ticari Sistem Yönetimi
Tanımlar – *
Go 3 Ürününde Kayıt Revizyon Takibi Parametrelerinde Yapılan Değişiklik Görüntüsel Olarak Kaydedilemiyor.
Go 3 ürününde kayıt revizyon takibi parametrelerinde muhasebe ve talep işlemleri için yapılan değişiklikler, parametre ekranına tekrar girildiğinde görüntüsel olarak hatalı listeleniyordu, düzeltildi.
167 WINERP-25738 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

USYS
Yönetim – Kullanıcılar
Kullanıcının Sabit Kıymet Yönetimi Yetkisi Olmamasına Rağmen Malzeme Yönetiminden Sabit Kıymet Kartı Açabilmektedir.
Sabit kıymet modülüne yetkisi olmayan kullanıcı malzeme kartları ekranından sabit kıymet kartı ekleyebiliyordu, düzeltildi.
168 WINERP-58112 TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

USYS
Yönetim – Kullanıcılar
Dağıtım Emri Penceresinde Kullanıcı için Filtreler yetkisi yok ve Kullanıcıda “Geri Al (Dağıtıma Çıkış)” yetkisi kaldırıldığı zaman Filtre yetkisi kayboluyor.
Kullanıcı yetkilerinden “Geri Al (Dağıtıma Çıkış)” yetkisi kaldırıldığında browser filtre butonu da kapanıyordu.Bunun için satış dağıtım modülü yetkileri altındaki dağıtım emirleri başlığına ‘Filtrele’ yetki seçeneği eklenmiştir.
169 WINERP-63334 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

USYS
Yönetim – Kullanıcılar
Kullanıcı Yetkilerinden Araçlar Menüsündeki Genel Arama Seçeneğini Kaldırmak İstediğimizde İşlem Yetkilerinde Seçeneği Bulunmuyor Ama Kullanıcıdan Leasing Taksit Hareketleri Yetkisini Alınca Genel Arama Seçeneği Kaldırılmış Oluyor
Kullanıcı yetkileri içerisindeki Genel Tanımlar başlığının altına Genel Arama yetkisi eklenmiştir.
170 WINERP-56831 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

USYS
Yönetim – Firmalar
ERP e-Arşiv Uygulamasında e-Fatura Lisansı Olmadan Sadece e-Arşiv Lisansı Kullanıldığında ERP Sys’de Kurum Tipi Seçenekleri ve ERP’de Evrensel Kod Alanları (Birim setleri, Ek vergiler) Gelmemektedir.
Sadece e-Arşiv lisansı olan setlerde evrensel kod tanımının yapılması gereken kartlarda (birim seti,indirim kartları,ödeme tahsilat planları ve ek vergi kartları) evrensel kod alanı gözükmüyordu, görünmesi sağlandı.
171 WINERP-26250 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

USYS
Kuruluş Bilgileri – Tanımlı/Zorunlu/Geneus Alanlar
Cari Hesap Muhasebe Kodu Zorunlu Alan Yapıldığında Grup Şirketi İçin Muhasebe Kodu Sormamalı
Cari hesap muhasebe kodu zorunlu alan yapıldığında grup şirketi için muhasebe kodu zorunluluğu kaldırımıştır.
172 WINERP-69405 TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

USYS
Kuruluş Bilgileri – Şifre Sistemi Ayarları
Yönetici Grubuna Dahil Olmayan Kullanıcılarda Son 3 Şifrenin Kullanılmaması İçin Yapılan Tanımlamada Bir Önceki Şifre Kullanılamıyorken Daha Önceki Şifreler Kullanılabiliyor.
Yönetici grubuna dahil olmayan kısıtlı kullanıcılarda son 3 şifrenin kullanılmaması için yapılan tanımlamada bir önceki şifre kullanılamıyorken daha önceki şifreler kullanılabiliyordu, düzeltildi.
173 WINERP-70605 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Dosya
Öndeğerleme – Faturalar
Satış Faturaları İçin Öndeğerleme Çalıştırıldıktan Sonra İhracat Operasyon Fişi /İhracat Bilgilerine Değiştir İle Giriş Yapıldığında “GTIP Kodu Girilmemiş Satırlar Var”, “Ambalaj Kodu Girilmemiş Satırlar Var” Mesajı Alınıyor.
Satış faturaları için öndeğerleme çalıştırıldığında ihracat operasyon fişinde satır bilgilerinden GTIP kodu ve ambalaj kodu siliniyordu, düzeltildi.
174 WINERP-56031 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Dosya
Fiş Numaralama – *
Ticari Modüle Girildiğinde Dosya Fiş Numaralamada Tüm Kasa İşlemleri Ve Banka İşlemlerinde Fiş Numaralama Şablonlarında Son Numara Kısmına Sekiz Karakterden Fazla Rakam Girişi Yapılamamaktadır. Sys’de Buna İzin Vermektedir.
Dosya menüsü üzerinden ulaşılan fiş numaralama işleminde ; banka fişleri ve kasa işlemleri için şablonda son numaraya ait karakter sayısı sistem işletmenindeki aynı değer olan 16 olarak güncellenmiştir.
175 WINERP-9545 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Navigator
Muhasebe Fonksiyonları – ACCALC
ACCALC Fonksiyonunda Hesap Kodu Sonunda % Karakteri Kullanıldığında Bakiye Yanlış Geliyor.
ACCALC fonksiyonunda muhasebe hesap kodunun sonunda % işareti kullanıldığında hesap bakiyesi yanlış geliyordu, düzeltildi
176 WINERP-24563 TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Navigator
Üretim Fonksiyonları – DISPCALC
Dispcalc Fonksiyonu Değer Getirmiyor.
Dispcalc fonskiyonunun değer getirmesi sağlandı.
177 WINERP-68686 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

İzle
Lisans Bilgileri
İzle/Lisans Bilgileri Penceresinde, Lisans Sözleşme MetnininTamamı Görüntülenemiyor.
İzle-Lisans Bilgileri ekranında sözleşme metninin tamamı gözükmüyordu,düzeltildi.
178 WINERP-58513 GO3 İzle
Seçenekler…
İzle/Seçeneklerdeki “Araç Çubuğundaki Düğmeler Gizlensin” Seçeneği 3 Serisi (Go3, Tiger3 ve Tiger Enterprise) Ürünlere Geçişte Dikkate Alınmasın.
3 serisi ürünlere geçiş öncesinde kullanıcı için;İzle/Seçenekler menüsünden tanımlanan “Araç Çubuğunda Gizlenecek Düğmeler” seçiminin 3 serisi ürünlerde dikkate alınmaması sağlandı.
179 WINERP-42243 LogoStart Üst Menü (ikonlar)
Yönetici Konsolu
Logo Start Ürününde Yönetici Konsolundaki Grafikler Yazdırılamıyor.
Logo start ürününde yönetici konsolundaki grafikler yazdırılamıyordu. Düzeltildi.
180 WINERP-46166 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Skonsol (Satış Konsolu)
Ön Ödemeli Satış
Skonsol’da Ödemeli Sipariş Kesildiğinde Ticari Tarafta Rezerve Miktarı Gelmemektedir.
Ticari Sistem Yönetimi parametrelerinde “Sipariş Rezerve Durumu” ‘nun Evet olarak seçili olduğu durumlarda, Skonsol’da ön ödemeli satış işlemi girildiğinde eklenen sipariş fişinin satırına rezerv miktarı yansımıyordu ve malzemenin gerçek stok miktarı etkilenmiyordu, düzeltildi.
181 WINERP-55626 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Skonsol (Satış Konsolu)
Satış
“E-Faturalar Basılsın” Parametresi “Hayır” Olarak Seçili Olmasına Rağmen Skonsol2’den Girilen E-Faturalar Kaydedildiğinde, Otomatik Fatura Basımı Parametresine Bağlı Olarak Yazdırılabiliyor
“E-faturalar Basılsın” parametresi “Hayır” olarak seçili olmasına rağmen otomatik yazdırma parametresi “Evet” olarak seçildiğinde Skonsol’da e-fatura mükellefi olan cari hesaplara kesilen faturalar yazdırılabiliyordu, düzeltildi.
182 WINERP-68435 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Skonsol (Satış Konsolu)
Satış
Skonsol Uygulamasında Satış Faturasında Alt+F10 ile Ürün Seçim Ekranına Ulaşıldığında ve CTRL+F İle Arama Yapıldığında Sonuçları Göstermiyor
Skonsol uygulamasında satış faturasında Alt+F10 ile ürün seçim ekranına ulaşıldığında ve Ctrl+F ile arama yapıldığında sonuçları göstermiyordu, düzeltildi.
183 WINERP-70384 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Skonsol (Satış Konsolu)
Satış
0 Nolu Ambar Yetkisi Olmayan Kullanıcı Skonsolda Fatura Kaydetmek İstediğinde 0 No’lu Ambarı Kullanma Yetkiniz Yoktur Uyarısı Alınıyor.
Skonsol ürününde kullanıcının yetkisi olmadığı halde öndeğer olarak merkez ambar geliyordu,yetkisi olan ilk ambarın gelmesi sağlandı.
184 WINERP-71004 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Skonsol (Satış Konsolu)
Satış
Skonsol2’de Fatura İçerisinde Ödeme Tutarı Değiştirildiğinde Kalan Tutar Bilgisi Güncellenmiyor.
Skonsol uygulamasında parçalı ödeme yapıldığı durumda,ödeme tutarı ve kalan tutar bilgilerinin güncellenmesi sağlandı.
185 WINERP-62137 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Satınalma/Satış Dağıtım
Satınalma / Satış Siparişlerinde Detay Tabındaki Teslim Şekli Ve Taşıyıcı Kodu Dış Ticarete Aktarılabilmelidir.
Sipariş fişlerine girilen “Teslim Şekli” ve “Taşıyıcı Kodu” alanlarındaki bilgilerini ihracat ve ithalat operasyon fişlerine sipariş fişi aktar işlemi ile aktarlabilmesi sağlandı.
186 WINERP-67036 GO3

TigerPlus

Tiger3

TigerEnterprise

Tiger3Enterprise

Genel
Uygulama İçerisinden Herhangi Bir Rapor Tablo Olarak Alınıp Excele Aktarıldığında Kaydedilen Dosyayı İsim.xls Olarak Değil, İsim..xls Olarak Kaydediyor.
Tablo olarak alınan raporlar excele kaydedilirken verilen dosya isminin sonuna hatalı olarak ‘.’ daha ekleniyordu, hata düzeltilerek verilen dosya ismi ve uzantı şeklinde oluşması sağlandı.
187 WINTLS-6379 TigerWings Genel
Tiger Wings Web Uygulamasında, Faturada Cari Hesap Kodu/Ünvanı Alanında Klavyeden F10 İle Browser Açılarak Cari Hesap Seçildiğinde Cursor(İmleç) Faturada Değil Masaüstünde Kalıyor.
Tiger Wings ürünü web üzerinden kullanıldığında fatura içerisinden F10 ile cari hesap ekranı açılarak,cari hesap kartı seçimi yapıldıktan sonra imleç fatura içerisinde kalmıyordu,düzetildi.