Logo Tiger 3 & Go 3 E-arşiv fatura iptal edilmesi

Merhaba,

Hazırlanan E-arşiv faturalarının bir sonraki ayın 15’ine kadar Gelir idaresine gönderilmeden önce iptal edilebilmesiyle ilgili bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

  1. Öncelikle E-arşiv faturası LOGO connect üzerinden sunucuya gönderilmeden önce değiştrime çıkarma işlemlerinin yapılabildiğiniz söylemeliyiz.
  2. E-arşive faturasını Connect üzerinden sunucuya gönderdikten sonra iptal etmek istediğimizde ise; Tiger3 ya da Go3  uygulaması satış faturaları bölümünde faturanın üzerinde sağ mouse tuşu ile “iptal et” seçeneğini çalıştırmalıyız. Faturanın iptal edilebilmesi için sunucuya gönderildi konumunda değil rapor dosyasına yazıldı konumunda olması gerekiyor. Bunu sağlayabilmek için LOGO connect’te fatura üzerinde sağ click durum sorgulama dememiz yeterli.
  3. ERP tarafında faturayı iptal ettikten sonra Logo connect uygulamasında E-arşiv gönder bölümü açmamız gerekiyor. E-arşiv filtreleri bölümünde iptal durumunu “iptal edilmiş” olarak seçmeyi unutmayalım. Sonrasında e-arşiv gönderir gibi, ekrana gelecek olarak İptal kaydına ilişkin satırın “hazırla- paketle- gönder” aşamalarını bitirmemiz gerekiyor.

E-fatura, E-arşive uygulamalarıyla ilgili sorularınız ve destek hizmetleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.      BİZE ULAŞIN