Logo Tiger 3 / Go 3 ticari yazılımlarında ücret bordro muhasebeleştirmesi

Merhabalar,

Logo ticari yazılımları Tige 3 ve Go 3 yazılımlarının Logo Bordro Plus ile entegre şekilde çalışması mümkündür. Bu entegrasyon sayesinde bordro tahakkuk fişi ve muhtasar beyanname bilgileri bordro programından muhasebe programına otomatik olarak aktarılmaktadır.

Bu entegrasyonun çalışabilmesi için yapılması gereken işlemler bulunuyor. her iki programda sys dediğimiz sistem yönetimi arayüzlerinde birbirlerinin tanıtılması ve ticari yazılım ticari sistem parametrelerinde ayarların yapılması gerekmektedir.

1- Bordro Programına Ticari yazılımın(Tiger 3 & Go 3) tanıtılması

Bordrosys.exe çalıştırılarak Tiger 3 ya da Go 3 yazılımının klasör yolu gösterilir.

2- Tiger 3 & Go 3 Programına Logo Bordro Plus’ın tanıtılması

Tiger3sys.exe ile sistem yönetimi arayüzünden bordro programı klasörü tanımlanır. Bordro Program klasörünün altındaki PRG klasörünün tanıtılması detayını özellikle belirtelim.

3- Tiger3 & Go3’te Ticari Sistem Yönetimi altında muhasebe parametresinin düzeltilmesi

Bu aşamada tanımlanacak bordro program klasörü ise PRG nin üst klasörü olmalıdır. Bu bölümde aynı zamanda bordro programında hangi kurumun ve hangi çalışma alanının kullanılacağı da seçilir. Örneğin Tiger 3’te 100 Numaralı şirketimiz olsun. Bu şirket altında Bordro Programındaki 2 numaralı kurumu tanımlayabiliriz. Bu şekilde 100 no.lu şirket 2 No.lu bordro Kurumundaki verilere göre entegre olacaktır.

Tüm bu işlemler yapıldığında muhasebeleştirme bölümü altında personel muhasebeleştirme kısımları aktif olacaktır.

Sonrasında istenen filtrelerle muhasebeleştirme işlemi yapılır.